Стисло і зрозуміло: Україна проти Коломойського, тиск на НБУ і Швейцарський готель в Житомирі

19 грудня 2019, 09:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Четвер, 19 грудня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • Уряд України протистоїть олігарху Ігорю Коломойському сьогодні в суді з питання націоналізації ПриватБанку. В кінцевому підсумку це відіб’ється на здатності країни отримувати мільярди іноземних кредитів. Три роки тому уряд Порошенка націоналізував найбільшого приватного кредитора країни в межах очищення банківської системи, заявивши, що через погану практику банк збанкрутував. Раніше в цьому році київський суд визнав націоналізацію незаконною. Цей випадок є перевіркою політичної волі президента Зеленського боротися з могутніми корисливими інтересами.

Відео дня

 • У середу Коломойський заявив, що очікує «справедливого вердикту, на який не впливають політики або чиновники». Він сказав Reuters: «Я не хочу тиснути на суд... Але всі знають, що націоналізація була несправедливою».

 • Відтоді, як в цьому році Зеленський здобув переконливу перемогу на виборах, іноземні інвестори були дуже позитивні щодо зобов'язань Зеленського щодо реформи і парламентської підтримки, надавши суверенними облігаціями України величезний прибуток в цьому році — 31%. Тімоті Еш з BlueBay Asset Management назвав цей рік «зоряним», додавши: «Ми просто хочемо, щоб це тривало».

 • Напередодні сьогоднішніх переговорів щодо транзиту газу між Росією і ЄС-Україна ймовірність досягнення нового контракту до 1 січня «дуже мала», говорить голова Нафтогазу Андрій Коболєв. Чинна 10-річна угода між Україною і Росією про умови постачання російського природного газу через територію України в Європу, закінчується 1 січня. Раніше на цьому тижні президент Зеленський сказав: «З якоїсь причини я можу з упевненістю сказати, що ми підпишемо угоду про транзит. Газпром каже, що запропоновані Києвом транзитні тарифи занадто високі.

 • Українська бізнес-спільнота занепокоєна тиском на центральний банк і закликає президента Зеленського діяти. «Тиск на Рада НБУ є несприятливою ознакою для іноземних інвесторів і транснаціональних компаній, що працюють в Україні, оскільки це ставить під сумнів безпеку, справедливість і верховенство закону в Україні», — йдеться в спільній заяві, опублікованій Американською торговою палатою в Україні, Європейською бізнес асоціацією і іншими діловими організаціями. Минулого місяця Національний банк України звинуватив Коломойського в організації нападів, наклепі, оплаті протестів і «спробі найманих тітушок насильно вторгнутися» в штаб-квартиру центрального банку. Мета полягає в тому, щоб «втрутитися в співробітництво України з міжнародними партнерами і, перш за все, з МВФ».

 • Встановлюючи новий рекорд, Україна експортувала $20,2 млрд сільськогосподарської продукції протягом листопада, що на 7,4% більше, ніж в минулому, повідомляє Інститут аграрної економіки. Найкращі три категорії: зерно — $8,6 млрд; масла — $4,2 млрд; і олійні культури — $2,3 млрд.

 • Як повідомляє УНІАН, Кабінет міністрів створює «антирейдерський офіс», спрямований на захист законних власників бізнесу. «Ми, як уряд, заявили про необхідність економічного зростання. Без економічних прав не буде економічного зростання», — сказав прем'єр-міністр Гончарук. Близько 400 рейдерських атак проходять на українських підприємствах щороку. В результаті багатьох таких рейдерських атак, були захоплені законні підприємства.

 • За словами Гончарука, Кабінет міністрів додатково позичить у держбюджеті $427 мільйонів. Україна щосили намагається досягти цільових доходів бюджету, які склали на 8,6% менше минулого місяця ніж було потрібно державі.

 • Стрес-тести показують, що два державні банки, Ощадбанк і Укрексімбанк, мають 81% проблемного банківського боргу в країні. «Вони можуть вимагати значних обсягів капіталу в разі реалізації несприятливого макроекономічного сценарію», — йдеться в повідомленні центрального банку. «Їх фінансова стійкість низька; ці фінансові інститути уразливі для потенційних криз».

 • Прес-служба Кабінету міністрів повідомляє, що Державну іпотечну установу буде переведено під повноваження Міністерства фінансів. Нове законодавство надає Міністерству фінансів повноваження для реалізації нової політики, спрямованої на розвиток іпотечного ринку країни.

 • Швейцарський DBI Hotels & Resorts запускає великий готельний проект в центрі Житомира. Компанія реконструює восьмиповерховий готель, перетворивши його на 145 спалень і робочий простір площею 10 000 квадратних метрів. «Ідея концепції полягає в створенні міні-спільноти», яка має «стимулювати місцеву економіку», — говорить прес-секретар Юлія Панчук. Компанія розробляє шість інших об'єктів нерухомості в Україні, зокрема курорт в Карпатах.

 • Закон про легалізацію грального бізнесу відкладено, повідомляє РБК-Україна. Відсутність політичної єдності і сильних корпоративних інтересів заважають новому уряду легалізувати деякі види азартних ігор.

 • Пасажирооборот через київський аеропорт Бориспіль за листопад виріс на 22% і склав 14,2 млн осіб. На відміну від цього, в київському аеропорту Сікорського (Жуляни) пасажиропотік скоротився на 7,4%, або на 2,4 млн пасажирів за той же час. Падіння багато в чому пояснюється переходом минулої весни SkyUp та інших бюджетних перевізників у недавно відкритий термінал F в аеропорту Борисполя.

Від редактора:

Дякую Стівену Батлеру і Раді зі стратегії за організацію недавнього українського інвестиційного роуд-шоу в Лондоні. Ласкаво просимо всіх наших нових читачів з лондонської конференції.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X