Стисло і зрозуміло: Нафтогаз згоден на газ Газпрому в рахунок боргу, нова HR-система держслужбовців і харківське метро

6 грудня 2019, 11:00

П’ятниця, 6 грудня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • Кабінет Міністрів затвердив план запуску пілотного проекту з використання приватних локомотивів на окремих маршрутах, повідомляють офіційні джерела. Проект спрямовано на тестування нових правил і можливостей для приватних вантажних поїздів. Наразі компаніям заборонено використовувати власні локомотиви на основних маршрутах. Всі шляхи контролюються державними українськими залізницями.

Відео дня

 • Олександр Паращій з Concorde Capital пише: «Можливо, знадобиться небагато часу для того, щоб цей пробний проект сягнув повної лібералізації ринку локомотивів. Результат може принести позитивні результати для українських залізниць в короткостроковій перспективі, але, безперечно, буде ризикованим для компаній в довгостроковій перспективі».

 • Українські залізниці починають конкурс з вибору страхової компанії для страхування пасажирів від нещасних випадків, повідомляє прес-служба компанії. Зацікавлені компанії можуть подати заявку онлайн до 18 грудня.

 • Верховна Рада ратифікує угоду з Європейським інвестиційним банком про фінансування будівництва метро в Харкові. Раніше в цьому році Харків і ЄІБ підписали угоду про надання кредиту в розмірі 160 мільйонів євро з терміном погашення 25 років. «Проект передбачає будівництво нової ділянки третьої лінії метро з двома станціями: Державінська і Одеська, а також станції Олексієвське  відгалуженням від гілки третьої лінії метро), що дозволить скоротити час у дорозі від центру міста до південних районів міста.

 • Німеччина видає 90 000 дозволів на транзит українським перевізникам на 2020 рік, що на 12% більше, ніж в 2019 році, повідомляє Міністерство інфраструктури України. Німеччина також виділить 2000 дозволів на транспортні засоби, які відповідають критеріям Євро 4 і 5.

 • Україна запускає тестову версію ProClick, централізовану систему управління персоналом, яка охоплює понад 200 000 державних службовців, пише прем'єр-міністр Гончарук в Facebook. Він стверджує: «ProClick замінить багато складних процедур і автоматизує багато речей». Міністерство фінансів і Міністерство цифрової трансформації співпрацюватимуть в новому проекті. Наступного року всі держслужбовці працюватимуть за цією системою.

 • Дослідження Європейської Бізнес Асоціації показує, що український бізнес негативно ставиться до податкової системи України. Тільки 18% респондентів позитивно оцінюють податкову звітність і процес податкового адміністрування. 33% респондентів вважають цей процес обтяжливим.

 • Рада приймає закони, спрямовані на підвищення прозорості в сфері нерухомості та усунення корупційних схем. Починаючи з січня уряд презентує нову систему оцінки нерухомості, яка надає нотаріусам право доступу до централізованої бази даних для перевірки прав власності.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

 • За словами міністра фінансів, в зв'язку з відкриттям ринку приватних сільськогосподарських земель в жовтні наступного року уряд створює приватний кредитний фонд для дрібних сільгоспвиробників, щоб вони могли отримати дешевий кредит на купівлю землі. Мета полягає в тому, щоб «просувати рівні можливості для сільськогосподарських виробників при відкритті доступу до кредитів з метою придбання сільськогосподарських земель».

 • Нафтогаз може взяти газ для погашення боргу російського Газпрому,  заявив 24-му каналу міністр енергетики та навколишнього середовища Олексій Оржель. «Ми перебуваємо в конструктивній позиції і нам потрібно повернути $3 мільярди, давайте подивимося, за які терміни, й оцінимо можливі варіанти... Ми готові розглянути будь-які пропозиції »,  сказав він. Нафтогаз вимагає вилучення активів у Газпрому в Швейцарії, Великобританії, Нідерландах і Люксембурзі. Слухання в Амстердамі щодо виконання Стокгольмського арбітражу закінчилися в середу. Рішення очікується 25 лютого.

 • Газова зустріч ЄС-Україна-Росія може відбутися наступного тижня, заявив журналістам на прес-конференції міністр енергетики Росії Олександр Новак.

 • За даними НБУ, центральний банк України в листопаді придбав $867,8 млн євро для збільшення своїх валютних резервів.

 • Кернел купує завод з виробництва соняшникової олії, що належить маслоробному заводу  «Еллада» в Кропивницькому, яким компанія управляє вже з 2016 року відповідно до угоди. «Завод має переробну потужність 274 000 тонн насіння соняшнику на рік, закупівельна ціна еквівалентна $21 млн»,  заявили в компанії. Kernel є найбільшим в світі виробником і експортером соняшникової олії, що завершив фінансовий рік з чистим прибутком 179 мільйонів доларів США.

 • Арбітражний суд Києва скасував рішення, прийняте Антимонопольним комітетом України 25 квітня, про накладення штрафу в розмірі $2 млн на групу ТАS. TAS, холдингова компанія, що займається фінансами, важкою промисловістю і нерухомістю, нібито порушила закони про економічну конкуренцію, коли придбала контрольний пакет акцій компанії «Дніпрометиз», що виробляє металоконструкції.

 • Верховна Рада схвалила нову угоду ЄС про збільшення квот на експорт м'яса птиці. Україна посідає третє місце серед експортерів м'яса птиці в ЄС після Таїланду і Бразилії. У 2018 році Україна експортувала 51 000 тонн продукції птахівництва в ЄС, або 7,6% від загального обсягу імпорту м'яса птиці до ЄС.

 • Український центральний банк дозволив міжнародній компанії фінансових послуг PayRun вийти на ринок, повідомляється в прес-релізі Національного банку України.

 • Націоналістичні сили стверджують, що планують розпочати акцію протесту за прикладом Майдану в неділю, повідомляє сайт Високий замок. Рух проти капітуляції оголошує акцію  «Висадка на Банковій», в соціальних мережах лунають заклики приносити намети і продукти харчування.

Стисло і зрозуміло  щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікацію повної версії тексту заборонено.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, що ґрунтуються на фактах, для інвесторів та інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X