Стисло і зрозуміло: Запуск нової митної служби, результати аудиту Укрспирту і український мед в Китаї

5 грудня 2019, 09:30

Четвер, 5 грудня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • Деякі електронні послуги будуть доступні для іноземців, каже Олександр Борняков, заступник міністра України з питань цифрової трансформації. Виступаючи на Українському форумі з управління активами 2019 у Києві, Борняков сказав, що його команда працює над створенням нових послуг, таких як електронна реєстрація та банківські послуги з-за кордону, які можуть бути використані репатріантами та іноземними підприємцями. Президент Зеленський пообіцяв створити «державу в смартфоні», оцифрувавши всі найважливіші державні послуги. Раніше в цьому році президент зазначив, що Україна відстає від решти колишнього СРСР з розвитку IT держави.

Відео дня

 • Нова митна служба стартує в неділю, повідомляє Кабінет міністрів у Facebook. «Нарешті, ми офіційно запускаємо нову митну службу, яка дозволить нам більш ефективно трансформувати митний сектор, реалізовувати заплановані інфраструктурні проекти, істотно змінювати наш персонал», — сказав Максим Нефьодов, новий керівник служби. «Ми продовжуємо працювати над перезавантаженням служби, ламаючи сформований протягом багатьох років негативний митний стереотип про контрабанду, що проникає в країну». Нова митниця створена з нуля і заснована на чотирьох елементах: сучасна європейська інфраструктура, системні і чіткі правила, швидке і зручне обслуговування і новий персонал.
 • Згідно з прес-релізом, шведська IT-компанія Beetroot купує українську IT-компанію ONLINICO, що базується в Полтавській області. «Я сподіваюся, що інтеграція ONLINICO з Beetroot позитивно позначиться на ІТ-співтоваристві Кременчука та місті в цілому», — говорить Андрій Сомак, засновник ONLINICO. Крім того, Beetroot також придбала шведську консалтингову компанію Aducera Consulting AB. «Beetroot стане провідним консультантом, що об'єднав постачальників ІТ-послуг у Швеції й Україні з культурою, орієнтованою на людей», — сказав генеральний директор Beetroot Андреас Флодстрем.
 • Україна і Китай підписують двосторонні угоди про експорт та імпорт меду і ріпакового борошна, повідомляє Українська державна служба безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів. Китай — великий імпортер української сільськогосподарської продукції та в цьому році витіснив Росію як найбільшого торгового партнера України. За перші п'ять місяців 2019 року торгівля сільськогосподарською продукцією між країнами становить понад $860 мільйонів.

 • Укрпошта почне доставляти пенсії та інші платежі в 2020 році, повідомляє в Facebook міністра інфраструктури Владислав Криклій. «Понад 4 млн українців, зокрема, більше 800 000 осіб з інвалідністю, отримують пенсії та грошові виплати через Укрпошту. Завдяки сьогоднішньому рішенню уряду, Укрпошта забезпечить доставку пенсій і субсидій у 2020 році». Державне підприємство Укрпошта «заявляє, що пропонує широкий спектр послуг, що охоплюють 100% території України. Компанія має понад 11 000 відділень, на неї працює понад 30 000 листонош. З 2017 року виручка компанії виросла вдвічі, до $334 мільйонів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

 • Укргазбанк фінансує закінчення будівництва нового терміналу в аеропорту Запоріжжя, повідомив заступник голови правління банку Євген Мецгер. Банк видав ще $3 млн, в результаті чого загальна сума фінансування склала $13 млн. Запоріжжя запускає все нові й нові міжнародні рейси, сьогодні стартує рейс SkyUp у Тель-Авів.

 • Згідно з офіційним прес-релізом, уряд наймає Deloitte & Touche USC для проведення аудиту Нафтогазу 2019-2020. Нещодавно Зеленський підписав закон про поділ виробничих і трубопровідних підрозділів Нафтогазу.

 • Прем'єр-міністр Гончарук пише в Facebook, що нова програма, яка пропонує кредити під 5-9% на рік малим і середнім підприємствам, стартує 1 лютого. «Для участі вам знадобиться бізнес-план, позитивний фінансовий досвід, кредитна репутація та платіжна дисципліна». Він зазначив, що «кожен українець має право на підтримку з боку держави».

 • З 83 спиртових заводів України, фактично працюють 40, — пише в Facebook міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов. За його словами, нещодавній аудит показав, що 22 з 83 заводів перебувають у незадовільному стані і не відповідають мінімальним технічним вимогам.

 • У квітні буде запущена система онлайн-аукціону деревини, яка впровадить систему електронного обліку, пише прем'єр-міністр Олексій Гончарук у Facebook. «З квітня 2020 року ми запускаємо пробний проект електронних аукціонів з продажу деревини. Ми також впроваджуємо єдину державну систему електронного обігу деревини, яку ми будемо створювати на основі діючої галузевої інформаційно-телекомунікаційної системи».

 • Слухання в Амстердамі щодо виконання Стокгольмського арбітражу закінчилися в середу. Рішення очікується 25 лютого, пише в Facebook виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко. «Слухання були для нас успішними, і тому ми з нетерпінням очікуємо позитивного рішення суду, яке дозволить нам приступити до реалізації активів Газпрому, які були успішно заарештувані раніше».

Від редактора:

До п'ятниці Лі Луо буде редактором «Ранкових  новин». Я перебуваю в Лондоні весь тиждень на Українському Інвестиційному роад-шоу.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X