Коли ваш дім стане справді розумним

7 лютого 2017, 15:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
З`являється все більше технологій, які здатні зробити будь-яку оселю не лише розумнішою, а й затишнішою та безпечнішою

Технології на кожен день

Вже сьогодні ви можете придбати чимало популярних пристроїв: від 3D-принтерів до різноманітних портативних гаджетів. Та мало хто користується ними щодня – зазвичай їх купують як технологічну забавку. Розумний дім — це зовсім інша історія. 78% споживачів із різних країн світу впевнені, що технології розумного помешкання здатні суттєво впливати на їхнє життя. Популярність таких продуктів Amazon як Echo та Echo Dot, а також голосового помічника Alexa доводить, що такі технології стануть ще більш поширеними у майбутньому.

Відео дня

За даними міжнародного дослідження GfK , найбільше людей цікавлять такі параметри розумного дому як безпека і контроль, енергозбереження й освітлення, розваги і зв’язок. Смарт-прилади для дому (розумні термостати, системи управління освітленням, сенсори руху тощо) уже використовуються в 15% помешкань США.

Інновації привносять як лідери індустрії, так і стартапи. Серед досвідчених гравців ринку технологій для дому — Honeywell ( розумний цифровий термостат, під’єднаний через Wi-Fi ), General Electric ( домашні прилади ), Philips Lighting ( освітлення ), Schlage ( розумні замки ) та інші. Ці компанії мають величезний досвід і здатні трансформувати вже традиційні для себе продукти, створювати інноваційні прилади у сфері розумних помешкань.

Водночас нові лідери ринку скеровують технологічну еволюцію і будують потужні екосистеми та платформи. Приклади таких компаній — Amazon (система Alexa Smart Home ), Apple ( Home Kit ), Google ( Google Home та Nest ), Samsung ( SmartThings ) і Microsoft (персональний асистент Cortana з’явиться у IoT-пристроях вже у 2017 році).

Голосове керування домом

Досвід GlobalLogic у автоматизації розумних помешкань доводить, що хоча мобільні додатки є чудовим інструментом для керування розумним домом, користувачу легше і природніше віддавати команди за допомогою голосу.

Розмова із пристроєм, що має штучний інтелект, розуміє людину і виконує її команди, дарує надзвичайні враження. І, як доводить дослідження Gartner , до 2018 року 30% нашої взаємодії з технологіями будуть відбуватися у форматі розмов із розумними машинами. Лідери у сфері технологічних продуктів і послуг повинні вже зараз інвестувати у покращення голосових інтерфейсів, які поки що мають обмежені можливості. Майбутнє має вигляд домашнього персонального асистента, і врешті саме мова стане універсальним інтерфейсом для домашніх потреб. Чудовим прикладом є голосовий помічник Alexa від Amazon, що реалізовує голосове управління розумними домашніми приладами.

Незвичайного «дворецького» для власного будинку розробив і Марк Цукерберг. Система Jarvis керує освітленням та температурою, складає плейлисти, смажить тости та навіть кидає господарю чисті футболки з пневматичних пушок, вмонтованих у шафи. Назва цього пристрою запозичена у комп’ютера зі штучним інтелектом, яким користувався Тоні Старк у фільмі Залізна людина. Його назва J.A.R.V.I.S. розшифровується як Just A Rather Very Intelligent System («Просто досить-таки розумна система»).

Завдання на майбутнє

Штучний інтелект — ключовий елемент взаємодії людини з машиною. Однак реалізація навіть простих функцій, таких як увімкнення і вимкнення світла — нелегке завдання. Уявіть, наскільки по-різному можуть бути сформульовані команди: «Вимкни світло у дальній спальні» або «Загаси лампу у дитячій кімнаті».

Неможливо забезпечити позитивні враження користувача без навчання домашніх асистентів різним лінгвістичним нюансам. Тут на допомогу приходять голосова біометрія і ухвалення інтелектуальних рішень. За фразою «Зіграй мою улюблену пісню» домашній асистент повинен вміти впізнати голос людини й обрати музику відповідно до її уподобань. Якщо ж поєднати сервіси купівлі продуктів, Amazon Echo та розумну плиту, складність команд зросте ще більше: «Я хочу замовити інгредієнти для пасти на чотирьох. У мене вже є масло і часник. Доставка потрібна сьогодні до шостої години вечора. Закип’яти воду за 5 хвилин до доставки».

Щоб реалізувати потенціал інтелектуальних домашніх систем, лідери ринку повинні співпрацювати й формувати несподівані партнерства. Це забезпечить появу якісно нових пристроїв і сервісів, пов’язаних між собою, які зроблять життя користувача ще простішим. Зрештою, безпека і надійність є основними параметрами, які повинні залишатися на висоті у процесі еволюції технологій для житла. Наприклад, з огляду на те, що голосовою командою можна активувати пов’язані з охороною функції, потрібно забезпечити точне розрізнення живого голосу певної людини і його аудіозапису, щоб ним не скористалися зловмисники. Дім має бути не лише розумним, а й неприступним. І вже скоро ми зможемо мати технології Залізної людини або комп’ютер зі Star Trek — не для порятунку світу, а щоб керувати нашим домом та побутовими пристроями.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X