Коли в Україні буде 5G

4 березня 2016, 20:58
Два дні тому в Барселоні завершилася найбільша подія у галузі зв’язку – MobileWordl Congress. Серед тем, які викликали найбільше зацікавлення учасників, "п’яте покоління" стільникового зв’язку та "інтернет речей"

Хоча минулого року Україна нарешті розпочала запровадження довгоочікуваного 3G, відставання нашої країни складає 14 років. У Японії, Південній Кореї та Євросоюзі перехід на "третє покоління" почався в 2001 році.

Відео дня

Від такої затримки Україна виграла у швидкості передачі: якщо на початку 2000-х для 3G було достатньо і 2 Мбіт/с, то в Україні оператори запроваджують технології, які підтримують 42 Мбіт/с (Київстар і Vodafone Україна) і навіть 63 Мбіт/с (lifecell).

Із запровадженням 4G Україна запізнюється уже на п’ять років. Саме з 2011 року у Японії, Південній Кореї, США та Європі почали запускатися мережі з пропускною здатністю 100 Мбіт/с.

Ще через п’ять років у перелічених технологічно просунутих країнах може з’явитися 5G, припустили учасники MWC. Тоді швидкість уже вимірюватиметься гігабітами на секунду. Ще однією важливою відмінністю має стати значне скорочення енергоспоживання у пристроях "п’ятого покоління". Кілька мільйонів українців, які випробували 3G, вже мали змогу переконатися, наскільки швидко знижується заряд акумуляторів у їхніх смартфонах під час швидкісної передачі даних.

Навіщо ж 10 Гбіт/с у бездротових мережах? За прогнозами аналітиків, завдяки 5G виникнуть нові додатки, бізнес-моделі і навіть нові галузі. Пропускну спроможність нових мереж в основному займе відео – приблизно 80% у загальному обсязі у 2020 році.

Широкого розповсюдження набуде "інтернет речей". Наприклад, у автомобільній галузі – для того, щоби машина їхала без втручання людини, потрібно буде безліч датчиків із хорошим підключенням. Число подібних пристроїв, які зараз зараховують до категорії М2М (Machine-to-Machine), після запуску 5G може сягатиме до 1 млн на 1 кв. км. За оцінками експертів, до 2020 року у світі буде нараховуватися 8,9 млрд мобільних підключень, тоді як число мешканців сягне 7,7 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X