Коли в Україні буде 5G
Хоча минулого року Україна нарешті розпочала запровадження довгоочікуваного 3G, відставання нашої країни складає 14 років. У Японії, Південній Кореї та Євросоюзі перехід на "третє покоління" почався в 2001 році.
Від такої затримки Україна виграла у швидкості передачі: якщо на початку 2000-х для 3G було достатньо і 2 Мбіт/с, то в Україні оператори запроваджують технології, які підтримують 42 Мбіт/с (Київстар і Vodafone Україна) і навіть 63 Мбіт/с (lifecell).
Із запровадженням 4G Україна запізнюється уже на п’ять років. Саме з 2011 року у Японії, Південній Кореї, США та Європі почали запускатися мережі з пропускною здатністю 100 Мбіт/с.
Ще через п’ять років у перелічених технологічно просунутих країнах може з’явитися 5G, припустили учасники MWC. Тоді швидкість уже вимірюватиметься гігабітами на секунду. Ще однією важливою відмінністю має стати значне скорочення енергоспоживання у пристроях "п’ятого покоління". Кілька мільйонів українців, які випробували 3G, вже мали змогу переконатися, наскільки швидко знижується заряд акумуляторів у їхніх смартфонах під час швидкісної передачі даних.
Навіщо ж 10 Гбіт/с у бездротових мережах? За прогнозами аналітиків, завдяки 5G виникнуть нові додатки, бізнес-моделі і навіть нові галузі. Пропускну спроможність нових мереж в основному займе відео – приблизно 80% у загальному обсязі у 2020 році.
Широкого розповсюдження набуде "інтернет речей". Наприклад, у автомобільній галузі – для того, щоби машина їхала без втручання людини, потрібно буде безліч датчиків із хорошим підключенням. Число подібних пристроїв, які зараз зараховують до категорії М2М (Machine-to-Machine), після запуску 5G може сягатиме до 1 млн на 1 кв. км. За оцінками експертів, до 2020 року у світі буде нараховуватися 8,9 млрд мобільних підключень, тоді як число мешканців сягне 7,7 млрд.