Рожеві презентанти

2 січня 2018, 15:00

Раптово звільнена. Трошки скупих слів подяки від профільного міністра. І... багатозначна тиша.

Безславно так все вийшло. Занадто багато PR-понтів було на початку - пластикові посмішки, інфантильні самопрезентації, гучні обіцянки. Втім, все як завжди у нас. У підсумку все звелося до ганебної втечі в славну Туреччину "за власним бажанням".

Відео дня

Уже екс замміністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва - це, по суті, і є той самий нескінченний гімн, який ми так любимо співати з будь-якого приводу. Гімн випадковості, марності і обов'язкової дискредитації будь-яких перспективних ідей. Гімн того, як категорично не можна робити. Адже з усього пантеону тямущих хлопців обраний був саме набір "юних і дурних", який і вбив ідею кадрової революції як таку. Приголомшливо порожні хлопці, зовсім не вміють тримати удар і ні чорта не тямлять в сучасних технологіях управління. Рожеві презентанти).

Оцінювати результати роботи Дєєвої безглуздо. Їх просто немає. Ніяких проектів. Ніякого менеджірованія. Трошки понтів на планірках і два скандальчика. Нерозумно продаж "сніданку із заступником міністра" і класичне панське в аеропотру - "хто ви тут такі, щоб мені вказувати!" Так ось, якщо потрібно було дискредитувати ідею професійних кар'єр з нуля - Дєєва ідеальна. Не та людина не на те місце не в той час. Ще одну фундаментальну трагедію нинішнього часу - кадровий волюнтаризм. Адже ми добре розуміємо, що призначення нині - це особисті примхи великовагових лідерів кланів. І якщо колишні системи хоча б якось маскували особливо кричущі випадки, а на посади, які вимагали реального гарування, призначали здібних виконавців, то нині правила скасовані. Демонстративно так призначаєш свого улюбленця. Обов'язково нарізаєш йому пільг і благ. Не забуваєш створити хороші умови - кабінетики, службове авто, командіровочки з диппаспорта. І солоденько так посміхаєшся, коли цей улюбленець починає надуватися марнославством, лізти в медіа і гнати публічно дику пургу. Дєєва на початку теж пішла цим шляхом і трішки по сходила з розуму, розповідаючи публіці про "пожежний Ренесанс" як ключовий формат реформування поліції. Але якось швидко знітилася і просто нічого не робила. PowerPoint презентації - не беруться до уваги. А внутрішня безпека потребувала жорстких менеджерів, які вміють бити кулаком по столу, ламати підлеглих, мають великі вуха в кримінальному задзеркаллі і швидко глушать беззаконня).

Ширше. Кар'єри на безвізовому Заході молоді хлопці дійсно роблять хвацько. Стають міністрами, прем'єрами, главами фракцій. Але не тому, що вміють нерозумно посміхатися або німфетіть в присутності альфа-покровителя. А тому що самі пасіонарні, мають волю і готові брати на себе відповідальність. Феномен Дєєвої не в тому, що вона абсолютно невідповідає посаді. Але в тому, що подібні призначення - а нині їх тисячі - геть розкладають систему).

Текст колонки узятий в Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Показати ще новини
Радіо НВ
X