Хто виграє від конфлікту в Сирії

16 квітня 2018, 10:45

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Хороших квартальних результатів, оприлюднених банками в п'ятницю, було недостатньо, щоб ринки продовжили рости і в останній день минулого тижня, але, в цілому, за тиждень, основні індекси продемонстрували зростання: S&P 500 (2.0%); Dow Jones (1.8%) і Nasdaq (2.8%).

Відео дня

Найімовірніше, очікування хороших результатів від провідних банків були вже закладені в ціну, що, в кінцевому підсумку, призвело до розпродажу в фінансовому секторі (-1.51%). Та й очікування ракетних ударів по Сирії не підштовхувало інвесторів до активних покупок.

Один з небагатьох секторів S&P, який поки що виграє від сирійського конфлікту – це енергетика, що є прямим наслідком зростання ціни на нафту. Ф'ючерси на WTI в п'ятницю досягали $67.58 за барель, а це найвищий рівень за останні три роки.

Також, невелике зростання продемонстрували нерухомість і комунальні підприємства (utilities), що традиційно є "захисними", менш ризикованими, галузями.

Ціна на золото за тиждень виросла трохи більше 1%, до $1,348.6.

Прибутковість 10 річних US-Treasuries за тиждень додала 5бп, досягнувши 2.82%, дворічні виросли на більш ніж 9 бп і закінчили тиждень на рівні 2.37%. Різниця в прибутковості дво- і десятирічних облігацій скоротилася до 45 бп, що є мінімальним значенням з вересня 2007. Як правило, вирівнювання кривої прибутковості є типовою характеристикою періоду підвищення процентних ставок і викликає побоювання з приводу можливої ​​економічної рецесії.

Чого чекати на цьому тижні

По-перше, воєнні дії в Сирії відсунули на другий план американо-китайські торгові тертя. Найімовірніше, воєнний конфлікт і все, що відбувається навколо нього, стане основною рушійною силою для ринків на цьому тижні.

По-друге, як завжди, буде оголошений ряд економічних індикаторів, з яких найважливішим буде звіт про роздрібні продажі, очікуваний сьогодні, в понеділок. Роздрібні продажі складають більше двох третин американської економіки і дають відмінне уявлення про те, куди вона рухається. Очікується, що в березні роздрібні продажі виросли на 0.4%, в порівнянні з лютим.

По-третє, сезон оголошення квартальних результатів набирає обертів і будемо сподіватися, що позитив на корпоративному рівні дозволить здолати геополітичні тривоги.

По-четверте, політичні інтриги в США і інформація про те, що президент Трамп може звільнити заступника генпрокура Рода Розенштайна і спецпрокурора Роберта Мюллера, що керують розслідуванням про вплив Росії на вибори, найімовірніше, негативно позначаться на ринках.

Ну і останнє, розмови про нові санкції проти Росії, найімовірніше, завдадуть шкоди російській фінансовій системі, але навряд чи справлять якийсь значущий вплив на глобальні ринки.

Гарного всім тижня!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X