Йдемо на зліт
1. Чорна смуга для автомобілістів. В Україні різко "стартонули" ціни на автомобільний зріджений газ. В середньому по країні вони зросли на 1 грн/л, переваливши за 13 грн/л. Але це далеко не межа, – експерти прогнозують подорожчання до 15 грн/л. Основна причина – зниження обсягів імпорту. У серпні в Україні, за оцінками аналітиків консалтингової компанії А-95, надійде не більше 100 тис. т газу при мінімальній внутрішній потребі в 120 тис. т. Винні в цьому "агенти Кремля", в прямому сенсі цього слова. Серед російських компаній право постачати зріджений газ в Україну залишилося тільки у Роснефті. Але виробничих потужностей цієї компанії недостатньо, щоб покрити потреби українського ринку. Знизити дефіцит за рахунок продукції з Білорусі та Казахстану поки не є можливим, тому що на заводах в цих країнах йдуть ремонтні роботи.
2. Судове рішення тижня. Печерський районний суд Києва заарештував квартиру і житловий будинок міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика. Зробив він це за клопотанням бізнесмена Петра Димінського, власника футбольного клубу Карпати. Втім, Насалик відбувся легким переляком, олігарх клопотав також про арешт ділянки в селищі міського типу Козин в Київській області, що належить міністру. На такі радикальні крокі Димінський зважився, як повідомляють ЗМІ, через борг в $3,3 млн, які міністр нібито не повернув бізнесменові. Втім, також висувається версія, що конфлікт стався на грунті суперечок за «спадщину» олігарха Сергія Курченка.
3. Силовики розбушувалися. Минулий тиждень був багатим на обшуки. Національне антикорупційне бюро шукало в Національній комісії з регулювання електроенергетики і комунальних послуг флешку з формулою Роттердам+. У свою чергу, представники Генпрокуратури провели ряд обшуків в офісі компанії Смарт-холдинг, народного депутата від Опозиційного блоку Вадима Новинського, а також на його підприємствах. Державна фіскальна служба продовжувала вилучати алкоголь на спиртзаводах. А СБУ, дякуючи обшукам в Укргазвидобуванні, тепер знає, як проводити гідророзриви пластів і ремонтувати свердловини. Таке враження, що серед силовиків до Дня незалежності України розігрується якийсь цінний приз.
4. Держава тримає банк. Частка держбанків в банківській системі за перше півріччя різко збільшилася на 4,2 процентних пункти, до 55,6%. Іноземні банки займають на цьому ринку 31,7%, а приватні українські - всього 12,7%. І частка останніх двох невпинно зменшується. Та ще гірша ситуація з депозитами фізосіб, – держбанки монополізували 62,3% вкладів громадян. Тепер можна робити все, що заманеться. Хочеш – ставки по депозитах зменшуй, хочеш - вклади заморожуй. Сподіваюся до експропріацій справа не дійде. Мені вже страшно. Адже я ще пам'ятаю долю свого вкладу в Ощадбанку СРСР. А обіцяли зменшувати частку держави в банківській сфері, - Ощадбанк, зокрема, приватизувати.
5.Злітний настрій. Українці не лише багато їдять, як влучно зауважив міністр соціальної політики Андрій Рева, а й багато літають. Виступу міністра транспорту та інфраструктури Володимира Омеляна з цього приводу чекати не будемо. Адже про це явно свідчать свіжі дані Державіаслужби. У першому півріччі 2017 українськї авіакомпанії перевезли 4,6 млн осіб, що на 40% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. А аеропорти "переварили" 7,1 млн пасажирів, що на 34,1% більше, ніж минулого року. Є тут і свої рекордсмени. Обсяг перевезень авіакомпанії Браво виріс в 4,5 рази, Роза Вітрів – в 4,3 рази, Атласджет Україна – вдвічі, Азур Ейр Україна - на 47% і, нарешті, МАУ – на 24,1%. Що я можу сказати? Лоукости рулять! І це ще Ryanair на ринок не вийшов.

Хороших всім EBITDA і вихідних.