Яким буде курс під Новий рік

6 грудня 2018, 12:00

Курс гривні у грудні буде коливатися в діапазоні 28–29 грн/$.

Основний ризик для гривні – відновлення активних бойових дій, в умовах яких вона може подолати позначку 30–32 грн/$.

Панічні настрої населення після введення воєнного стану йдуть на спад, і це зменшує спекулятивний тиск на гривню. Однак ринок залишається в напруженні, що відбивається на різниці між готівковим і безготівковим курсом валюти.

Відео дня

Підтримку гривні надасть жорстка політика регулятора, а також готовність НБУ викуповувати надлишки і здійснювати інтервенції для зниження спекулятивного тиску. Стримувати негативний вплив будуть кредити від МВФ і ЄС – ці кошти будуть спрямовані в резерви і стануть "подушкою безпеки" для погашення заборгованості за зовнішніми зобов'язаннями. Спровокувати тиск на гривню може вільна ліквідність, яка виявиться на ринку в разі активних виплат з бюджету (відшкодування ПДВ, проектні та нарахування).

Важливим аспектом є економічна активність в Азовському морі. Блокування всього транспортного потоку в регіоні призведе до масштабних економічних втрат, і витрат, пов'язаних з переорієнтацією потоків і зміною логістики. Якщо експортери почнуть втрачати свої позиції, нестача пропозиції валюти відіб'ється девальвацією гривні.

Воєнний стан у поточному форматі не вплине на гривню в довгостроковій перспективі. Але, якщо його буде продовжено і він набуде жорсткіших форм, тим більше в разі активної фази бойових дій гривня буде падати. Також є побоювання щодо скорочення грошових перерахувань українців з Росії, погіршення логістики та блокування поставок у Росію через треті країни.

Глобальні ризики, пов'язані з торговельною війною між США і Китаєм, знизилися після переговорів між лідерами країн на саміті G20.

Додаткові американські мита на товари з Китаю з січня 2019 року вводити не будуть, а значить – ринки отримають можливість відновити ділову активність і торгівлю. Це спровокує зростання цін на зернові і продукцію металургії, що стане підтримкою для гривні. На цьому тлі економічний спад в Європі не відіб'ється істотно на Україні.

Індекс американського долара (долар проти кошика світових валют) в листопаді знизився на 0,1%. Тиск на американську валюту здійснила м'яка риторика ФРС США щодо подальшої грошово-кредитної політики.

Курс продажу безготівкового долара США в листопаді досяг рівня 28,22 грн, готівкового – зріс на 0,64%, до 28,4 грн. Середній розмір спреду з готівкових операцій з американською валютою зріс з 0,8% до 1%, що викликано курсовою дестабілізацією і панікою на тлі введення воєнного стану.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X