Як зробити держкомпанії ефективними

8 серпня 2016, 11:25
У світі достатньо прикладів ефективної роботи державних підприємств. Але от з українськими держкомпаніями виникає велике питання – чи можуть вони бути такими ж ефективними, як приватні

Поки моя відповідь – ні.

І цьому є пояснення. По-перше, держава не може забезпечити свої компанії інвестиціями. Фактично в нашій історії не було жодного випадку, коли держава давала своїм компаніям гроші на розвиток.

Відео дня

Звичайно, були випадки, коли давали гроші на покриття збитків минулих, але на їх розвиток гроші, на жаль, жодного разу не виділяли.

По-друге, держава не може створювати правильні стимули для підприємств і для ефективної роботи менеджменту. І це не тільки питання високих зарплат керівників, а підпорядкування і контролю.

Не секрет, що у нас є поширена практика встановлення дивляться на держпідприємства. І тут стає зрозуміло, що якщо на підприємстві є людина, яка відповідає за певні фінансові потоки, то менеджмент просто позбавлений стимулів працювати ефективно.

Боротися з цим непросто, але можливість є. Перш за все, потрібно провести інвентаризацію державних підприємств. Можливо, доведеться створити певний фонд, який допоміг би цим підприємствам отримати необхідні інвестиції. Адже для деяких підприємств без інвестицій неможливо навіть вийти на прибуток, не кажучи вже про розвиток.

А другим кроком має стати докорінна зміна системи корпоративного управління. Необхідно повністю виключити вплив державних органів на роботу підприємств, створити інститут незалежних високооплачуваних директорів, які б відповідали за всі процеси на підприємстві.

Показати ще новини
Радіо NV
X