Як застрахуватися від валютних коливань

8 липня 2016, 13:57
Постійні коливання курсу валют в країні розхитують і без того хитку впевненість в завтрашньому дні

Оскільки сам інститут страхування покликаний цю впевненість зміцнювати, все частіше виникає питання про укладення договору страхування в іноземній валюті. Для чого? Щоб, відповідно, виплату компенсації збитку теж отримати в стабільній валюті. Розглянемо, у кого існує така можливість.

Відео дня

Основний момент, від якого залежить можливість укладення договору у валюті - це те, є чи не є резидентом України страхувальник та/або вигодонабувач за договором страхування. Розглянемо наступні випадки.

Страхувальник і вигодонабувач – резиденти України. Відповідно до Закону України "Про страхування", страхувальники-резиденти мають право вносити платежі лише у грошовій одиниці України – у гривні. А це означає, що договори і виплати за ними також будуть здійснюватися в гривні.

Страхувальник – резидент України, а вигодонабувач – нерезидент. В такому випадку, також немає можливості укласти договір у валюті: тому, що відшкодування сплачується в тій валюті, в якій отримано страхову премію, а резидент може платити тільки в гривні. Хоча варто відзначити, що вигодонабувач-нерезидент може отримати виплату в валюті, але вона буде розрахована за курсом НБУ на дату настання страхового випадку.

Страхувальник – нерезидент України. Це - єдиний випадок, коли можна укласти договір страхування в іноземній валюті. При цьому повинен бути присутнім майновий інтерес страхувальника в Україні (наприклад, наша країна є точкою відправлення / прибуття вантажу). Але, це правило діє тільки для договорів страхування вантажоперевезень і рухомого майна, оскільки за законодавством нерухоме майно на території України не може безпосередньо належати іноземній компанії, а лише через українську компанію. Остання обставина,знов -таки, веде до укладення договору та отримання виплати в гривні.

Звертаючись до Закону України "Про страхування", переконуємося, що страхова виплата здійснюється в тій валюті, яка передбачена договором страхування. Тому, якщо договір укладено в іноземній валюті, виплата також проводиться в іноземній валюті, при цьому обмеження в сумі перерахування в календарну добу немає. Можлива лише затримка в часі через необхідність купити валюту для перерахування страховою компанією.

Деякі страхові компанії оплачують страхове відшкодування виключно резиденту нашої країни або постійному представництву страхувальника на території України, незалежно від того, хто є страхувальником і вигодонабувачем. Кожна окремо взята страхова компанія може діяти на свій розсуд, тому важливо уточнювати ці моменти до укладення договору, щоб при виплаті страхового відшкодування знати, в якій саме валюті ви її отримаєте.

Показати ще новини
Радіо NV
X