Як власнику знайти СЕО

11 жовтня 2018, 14:00

Останнім часом з'являється дедалі більше запитів від власників бізнесу на пошук CEO. Зазвичай у власників є сумніви, і нез'ясовані питання, на які вони хочуть отримати відповіді.

Потенційно власники вже готові до найму СЕО, але хочуть бачити і розуміти всю картину цього процесу в цілому, переваги, можливі ризики, наявність і доступність кандидатів на ринку відповідно до їхніх очікувань і вимог та інші деталі.

Відео дня

Найчастіше проводиться низка зустрічей з власниками бізнесу, на кожній з яких послідовно надається інформація про процес найму, стадії пошуку, уточнюються детально потреби компанії, щоб фінально сформувати спільне бачення і розуміння процесу найму CEO-бізнесу. Власники хочуть почути кейси, як цей процес спрацював в інших компаніях, дізнатися про найкращі практики в цьому питанні на українському ринку.

Це не дивно, що для пошуку CEO власники хочуть обміркувати всі за і проти. Наприклад, за словами колишнього старшого віце-президента і директора з персоналу компанії General Electric Сьюзан Петерс, підготовка і вибір нового CEO компанії зайняла у компанії не мало не багато цілих 6 років до моменту, коли в 2015 році новий CEO почав виконувати обов'язки. Протягом цього часу компанія аналізувала зовнішній ринок, а також працювала з внутрішніми кандидатами, проводячи системну і цілеспрямовану роботу з добору, оцінки, і розвитку лідерських якостей внутрішніх кандидатів. Цей приклад демонструє те, що пошук CEO досить відповідальне і непросте завдання, якому західні компанії приділяють велике значення. Помилка у виборі наступника може дуже дорого обійтися компаніям, як у фінансовому, так і в репутаційному аспекті.

У світовій історії бізнесу, можна побачити багато прикладів CEO, які практично зруйнували компанії, або довели їх до жалюгідного стану. Західні аналітики постійно проводять дослідження успішності компаній і впливу на бізнес CEO і прийнятих ними рішень.

Отже, якщо проаналізувати більшість запитів на пошук СЕО, однією з найважливіших вимог до нього сьогодні є здатність створення та побудови сильної і компетентної команди. Недостатньо просто прийти і керувати людьми. Сьогодні успішні компанії – це передусім успішні команди, керовані грамотним CEO, які працюють для досягнення найкращого результату. Пригадую призначення на посаду CEO компанії, що управляє багатогалузевим холдингом, кандидата з інвестиційного бізнесу. До свого призначення кандидат багато років працював інвестиційним банкіром, відповідно, дуже добре знав зсередини ринок керівників і топ-менеджерів основних гравців. Після свого призначення, новий CEO протягом півроку зібрав дуже сильну команду як у керівну компанію, так і на активи холдингу, вибудував процес ефективної взаємодії всередині холдингу. Клієнту пощастило найняти кандидата з високим авторитетом у бізнесі і відмінними контактами з ключовими топ-менеджерами галузі.

Також однією з важливих якостей для СЕО є здатність бути ментором, наставником, надавати підтримку, співпереживати – це тонке мистецтво і компетенція топ-менеджера, яка, на жаль, не часто зустрічається, але вкрай необхідна для довгострокового функціонування команди, особливо в роботі на високо конкурентних ринках.

Серед головних причин запитів на пошук CEO сьогодні можна виділити такі:

  • Розуміння власниками необхідності в більш системному управлінні бізнесом, нових компетенціях і управлінських навичках керівника, яких поки немає в компанії. Особливо це актуально, коли компанія виходить в лідери національного і міжнародного масштабу. Через відсутність управлінської експертизи можуть з'являтися системні збої в управлінні, відхід основних керівників тощо.
  • Власники втомилися від навантаження оперативного управління і вже готові віддати першу роль в управлінні найманому менеджеру.
  • Засновник компанії є інвестором і спочатку підшукує CEO на оперативне управління новим проектом. Сам же планує займатися лише стратегічним розвитком цього та інших бізнесів.
  • Заміна поточного генерального директора компанії. Бувають ситуації, коли поточний керівник був відмінним управлінцем у періоди активного розвитку бізнесу або в період підтримки його на потрібному рівні. Але на новому етапі розвитку компанії може бути потрібен кандидат з інноваційним мисленням, компетенціями та досвідом, який відповідає потребам ринку і змінам у галузі.

У будь-якому разі, до пошуку CEO необхідно готуватися заздалегідь, зібрати якомога більше інформації з ринку, чітко сформулювати свою потребу і сформувати профіль необхідного кандидата. Успіх найму CEO в більшості випадків безпосередньо залежить від чіткого бачення власника профілю необхідного кандидата.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X