Як Україні виплатити держборг

22 серпня 2018, 21:00

Нещодавно прем’єр-миністр Володимир Гройсман звинуватив своїх попередників у тому, що вони позичили з 2005 по 2013-й роки $50 млрд, які "кудись ділися".

Куди поділися гроші прем’єр-міністр Володимир Гройсман не знає. Принаймні він так каже.

Але ж відповідь на це питання не така вже й важка. Проведемо аналогію з домашнім господарством. Якщо ви заробляєте 10 тис. грн і витрачаєте ці кошти на щоденні потреби і нічого не заощаджуєте, то й накопичень у вас не має. Раптом, вашому сину чи доньці захотілося новий телефон. Ви можете або відмовити дитині, або взяти кредит на покупку гаджету. Потім ви хочете купити нову пральну машинку, а потім ще й телефон дружині. А якщо таких забаганок буде багато, сформується борг та ще й з відсотками.

Відео дня

Ті хто звикли жити в борг рано чи пізно потрапляють у боргову яму.

Те ж саме трапилося з Україною. Протягом десятиріч у нас формується дефіцитний бюджет. Витрати держави більші ніж доходи. Щоб покрити дефіцит доводиться позичати.

Можна звісно не позичати але тоді доведеться сказати виборцям, що їм не підвищать пенсії, стипендії та інші соціальні виплати тощо. Така заява для політиків – смерть. От і позичали усі колишні уряди, та й теперішній теж бере у борг. Просто, щоб догодити виборцям.

Була ще одна дірка. Вона зветься "доллар по 8". Як підрахували у НБУ для того, щоб утримати цей курс Україні довелося витратити 40 млрд грн золотовалютних резервів. А для того, щоб поповнити їх – позичити гроші в МВФ. Знову бажання догодити виборцям призвело до економічно необґрунтованого рішення.

Технічно кажучи $50 млрд українці проїли, а ще вкрали. Бо, як кажуть в НБУ, далеко не всі долари, що направили на підтримку курсу залишилися в Україні. Їх просто вивели за кордон.

Та це вже минуле.

Що ж робити з боргом зараз?

Борг доведеться сплатити. Секрет подолання заборгованості дуже простий: потрібно більше заробляти і менше витрачати.

Якщо Володимир Гройсман дійсно ставиться до цього серйозно, він не буде безвідповідально збільшувати соціальні виплати заради свого рейтингу, а створить умови для зростання економіки.

Чи погодиться прем’єр-міністр бути непопулярним серед виборців заради виплати боргу, чи буде наслідувати попередників покаже час.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X