Як Україні стати інноваційною

10 жовтня 2016, 11:59
Про те, що Україна славиться талановитими інженерами, вченими і винахідниками, знає весь світ

При цьому, з кожним роком кількість розробок українців, що роблять життя людства більш комфортним, стає все більше. Про це свідчать результати рейтингу найбільш інноваційних країн планети. Так, у 2016 році Україна посіла у ньому 56-е місце, поліпшивши свої показники на цілих 8 позицій щодо минулого року.

Відео дня

Враховуючи, що в рейтинг включені 128 країн, а складає його профільна комісія ООН спільно із Корнельським університетом, такий результат вражає! Авторитетний рейтинг формується на основі Global Innovation Index за методикою міжнародної бізнес-школи INSEAD. Щоб розрахувати цей індекс, експерти оцінюють десятки показників: від рівня інвестицій в інноваційний сектор до витрат на освіту і темпів розвитку бізнесу.

Зокрема, результатом кількох років методичної роботи між представниками інноваційного сектора і Міністерства освіти України стало різке збільшення держзамовлення на IT-спеціальності (+1000 фахівців порівняно з 2015 роком), що дозволить вже в найближчому майбутньому збільшити кількість талановитих інженерів, яких вдасться залучити в інноваційну сферу. Вже сьогодні деякі експерти розраховують на збільшення поточного ринку з понад 90 тисяч IT фахівців до цілих 200 тисяч вже до 2020 року!

Також хорошим знаком для вітчизняної ІТ-індустрії є відкриття в Україні дочірніх R&D компаній помітними світовими гравцями. Так, з 2013 року в Києві і Харкові з'явився Samsung, в 2014 у Львові - Ericsson, а в 2015 в Дніпрі - Oracle. Хто наступний?..

У свою чергу, останні 10-15 років роботи у великих компаніях дозволили вітчизняним хлопцям придбати найбільш передову науково-технічну експертизу в ключових світових бізнес-кластерах: Automotive, Oil&Gas, Finance, Energy, Media, Retail, E-commerce, Healthcare. Тому можна говорити про створення необхідної екосистеми для розвитку власних вражаючих старт-ап проектів, таких як одеський Looksery, який в 2015 році був придбаний Snapchat за вражаючі 150 мільйонів доларів. Переконаний, що у найближчі 5-10 років варто очікувати нові великі проекти – українські Skype і Viber.

В результаті значно зросли валютні і податкові надходження у скарбницю нашої країни. За оцінками світового банку, такі надходження досягають вже 3 мільярдів доларів щорічно. Підвищується рівень зарплат і соціальних виплат, з'являються нові робочі місця не тільки в IT сфері, але і в пов'язаних галузях економіки. Саме тому експерти називають інноваційну індустрію «локомотивом» відродження економіки України.

Ще однією пов'язаною індустрією та такою, що стрімко розвивається в Україні, є аутсорсинг бізнес–процесів. Наприклад, на Заході при вході в нову локацію або створенні IT старт-апу не потрібно замислюватися про бухгалтерський супровід або пошук необхідних ІТ-фахівців під проект. Ці так звані бек-офіс завдання прийнято віддавати на аутсорсинг перевіреним партнерам.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Як це працює? У розробника програмного продукту є натхненна ідея та інвестори – на них можна повністю зосередитись. Все інше − турбота провайдера, який бере на себе юридичні, рекрутингові, бухгалтерські, маркетингові та інші адміністративні питання. Кожен займається своєю справою, що дозволяє в найкоротші терміни голосно заявити на весь світ про свій винахід або вивести на ринок нове рішення.

В Україні такі послуги надає компанія SBT Systems, яка спеціалізується на BPO (Business Process Outsourcing). Ми обслуговуємо близько Топ-10 IT-клієнтів і цікаво, що з кожним роком зростає як кількість завдань, які клієнти віддають на аутсорс, так і їх складність. Міжнародні компанії вірять у потенціал України – цьому сприяє талант українських розробників і спеціальні умови ведення ІТ-бізнесу в країні.

Смію припустити, що заявлене подвоєння кількості ІТ-спеціалістів – це результат взаємодії бізнесу, влади і громади. Це – реалізація певної стратегії і намірів зростити ІТ-галузь як конкурента тієї ж Польщі чи Білорусі. Вірю в те, що талант і бажання змінити світ на краще – це вже 50% успіху. Справа за малим – об'єднати віру тих, хто причетний до процесів.

Показати ще новини
Радіо NV
X