Як Україні позбутися корупції?

8 червня 2016, 12:05
Рецепт дуже простий. Потрібна тотальна зміна всього чиновницького апарату і політична воля зверху

10 тисяч чиновників на бочку і буде нам щастя. Є досвід, є історія багатьох країн, яка абсолютно правильна. Якщо немає політичної волі – нічого не буде. На сьогоднішній день це проблема №1 – повна відсутність політичної волі. А чому я кажу "10 тисяч чиновників на бочку"? Я думаю, що досвід Китайської народної республіки нам показує приголомшливий прогрес. Виключно через застосування покарання, не просто позбавлення волі, а через смертну кару за корупційні дії з боку державного сектора і чиновників їм вдалося серйозно скоротити корупцію.

Відео дня

Найголовніше джерело корупції сьогодні - це судова система. З усіх опитаних підприємців 68% назвали суди центром корупції. На другому місці у нас органи виконавчої влади. Це політична корупція. Ми говоримо трохи далі про систему освіти, про медицину. І що мене найбільше шокувало, що в порівнянні з 2014 роком навіть у громадському секторі згідно з останніми опитуваннями громадської думки плюс 6% приріст корупції. Статистика абсолютно плачевна. Це говорить про те, що в країні взагалі нічого не відбувається.

Ми спостерігаємо абсолютно протилежну динаміку. І якщо ми говоримо про бізнес, то тут треба дуже чітко визначити ті напрями, де бізнес потрапляє у такі неприємні ситуації.

Ми говоримо про найдорожчий податок, який складає найбільші надходження – це ПДВ. Ми говоримо про систему держзакупівель, коли спрацьовує корупційна складова. Ми говоримо про неправомірні дії з боку фіскальних органів і рішення через суд.

Мені не хочеться писати абстрактними речами. Мені хочеться взяти щось одне, але сказати конкретно. Давайте поговоримо про корупційної складової при відшкодування ПДВ. Подивіться, до чого ми дійшли. Було прийнято рішення, був прийнятий 909-й закон у грудні минулого року про те, що у нас відшкодування ПДВ відбувається у хронологічному порядку. Бог з ним, що за 12 голосів Віталія Хомутинника у нас зробили два реєстри, а не один.

Але на сьогоднішній день ці реєстри не працюють. Сьогодні на дворі червень. У нас є один реєстр і другий. Ми зараз можемо зайти на сайт ГФСУ. Один реєстр у нас завмер на дату 16 лютого, другий завмер на 1 лютого. І ніхто не розуміє, кому цей ПДВ відшкодовують, а кому ні.

А тепер відповімо на одне просте запитання: невже у нас на голову Державної фіскальної служби Романа Насирова не може вплинути ні президент, ні новий уряд, ні органи виконавчої влади, ні суд, ні прокуратура? Ви розумієте, про яку масовість змови ми говоримо. Це абсолютно зручно і нашому уряду і вищим ешелонам влади, і олігархічним колам. Вони так звикли.

Це прекрасна завіса, за якою можна робити все що завгодно. І не буде бізнес, не буде суспільство змінюватися до того часу, поки не буде в масштабі змінена позиція зверху.

Показати ще новини
Радіо НВ
X