Як швидкий інтернет змінить фінпослуги

5 лютого 2018, 12:11

Інклюзивність – одна з найбільш обговорюваних концепцій розвитку економіки в усьому світі.

Цього року тема інклюзивного розвитку країн стала топовою на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Там оприлюднили індекс інклюзивного розвитку країн, який розраховується по кожній країні на підставі комплексу ключових економічних параметрів, а саме: ВВП на душу населення, продуктивність праці, очікувана тривалість життя і здорового життя, зайнятість населення, коефіцієнт розшарування суспільства за доходами, рівень бідності, медіанний дохід, наступність поколінь і стійкість розвитку, державний борг (відсотки від ВВП).

Відео дня

На жаль, український результат поки невтішний. За сукупністю балів Україна показала найгірший показник серед всіх країн Європи. Серед країн, що розвиваються, Україна посіла 49 місце із 74, ми опинились між Танзанією та Йорданією.

Включення всього українського населення, тобто повною мірою його залучення до економічного розвитку, надання доступу до інформаційних можливостей сьогодення, забезпечення доступу до фінансових послуг, а також багато іншого, поки в нас де – правильно, в перспективі! Те саме "прекрасное далеко" залишається в планах на майбутнє для більшості населення України.

В той же час в нас все більше зростає прірва між прогресивним та активним населенням в містах-мільйонниках та населенням в маленьких обласних центах та сільській місцевості.

Нещодавно в уряді повідомили, що нині лише 5,5 мільйонів громадян мають доступ до високошвидкісного інтернету. До 2020 року там планують забезпечити покриття широкосмуговим доступом до інтернету понад 70-80% території України. Там зазначили, що загалом інтернетом до 2020 року планується охопити 15 мільйонів користувачів. В часи, коли в усьому світі зростає сегмент e-commerce, половина українців не має доступу до інтернету. Але при цьому, саме в Україні відбувся перший в світі прецедент продажу нерухомості за криптовалюту. Колосальний цифровий розрив стримує можливості надання якісних фінансових послуг. Коли Київ живе в 2017 році, деякі села своїми можливостями застрягли в середині минулого століття.

Щороку населення отримує понад 100 млрд грн готівкою. Можливо вони б і хотіли отримувати ці кошти на картки, але банківська мережа країни покриває лише 6% населених пунктів, та постійно скорочується. Лише Укрпошта присутня по всій країні та може забезпечити населення доступом до фінансових послуг. При цьому, налагодити цей процес можна за кошти компанії та "інклюзувати" всіх. Виходить, що індекс інклюзивного розвитку в Україні може суттєво зрости, якщо українці будуть мати можливість отримувати широкий спектр фінансових можливостей. Ось такий причинно-наслідковий механізм маємо.

На тому ж Давоському форумі зазначали: якщо держава відстає на три роки - вона відстала на століття. В нашому випадку, якщо ми як країна бажаємо подолати не роки, а десятиліття прірви, діяти треба вже зараз, бо завтра може бути пізно.

Показати ще новини
Радіо NV
X