Як сформувати оптимальний графік роботи

26 жовтня 2018, 18:00

Досить складно сформувати ідеальний графік роботи, який був би оптимальним та зручним як для роботодавця, так і для співробітників.

Тут, власне, задіяні інтереси людей, які оцінюють ситуацію з різних сторін. Роботодавець дивиться з позиції того, як зробити роботу бізнесу максимально ефективною. Співробітник же хоче зробити своє життя комфортним, враховуючи, крім роботи, й інші сфери. Ми запитали, у якому ритмі працюють співробітники на даний момент, а в якому – їм було б максимально комфортно.

Відео дня

Більшість респондентів на момент проведення опитування працювали на одній роботі. Майже чверть – мали додаткові підробітки. Кожен четвертий зі ста опитаних працював на кількох роботах.

82% учасників опитування зазначили, що працюють за 5-денним графіком. Тільки 2% працюють 4 дні на тиждень. 6% працюють у режимі шестиденки. 5% – позмінно. 3% – самостійно регулюють свій робочий графік. Решта 2% відзначили варіант "інше".

Ми також дізналися, який графік респонденти вважають найкомфортнішим. З'ясувалося, що явного лідера серед запропонованих варіантів не було. Проте є три формати, які вважаються респондентами найбільш зручними:

  • графік, при якому людина самостійно регулює свою зайнятість, – 41%;
  • 4-денний – 30%;
  • 5-денний – 25%.

Прихильників позмінного графіка виявилося небагато – 3%. І зовсім мало тих, кому комфортно працювати за 6-денним графіком або ж за будь-яким іншим (0,3%).

Є можливість виділити дві тенденції:

  • співробітникам не вистачає часу для вирішення особистих питань;
  • більшість компаній працюють 5 днів на тиждень, що більшою мірою зручно саме для комунікації з клієнтами і підрядниками.

У зв'язку з цим, багато хто віддав би перевагу 4-денному робочому тижню або можливості самостійно регулювати свій робочий графік.

Нагадаємо, що раніше аналіз бази вакансій і резюме показав, що попит на вакансії з можливістю віддаленої роботи значно перевищує пропозицію. Так, на 7-8 резюме з бажанням працювати у віддаленому режимі роботодавець рекомендує тільки одну пропозицію, що надає такий формат співпраці.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у серпні 2018 року. В опитуванні взяло участь 640 респондентів з різних регіонів України.

Показати ще новини
Радіо NV
X