Як розвинути сільське господарство

2 серпня 2016, 11:17
Україна не тільки має високий потенціал, як аграрна країна, але й високі перспективи на аграрних ринках.

Незважаючи на це, українське сільське господарство складно назвати ефективним порівняно з агропромом країн Європи і США.

Сьогодні експорт зернових і олійних культур є одним з найважливіших джерел валютних доходів. А ось якість врожаю більше, ніж на 50% залежить як від засобів захисту рослин, так і від добрив.

Відео дня

Саме тому дуже важливо, щоб лише продукція найвищої якості безперешкодно потрапляла до споживача, і до фермера.

Наприклад, тваринництво потребує, щоб в Україну потрапляли якісні ветеринарні препарати. Але для цього потрібно усунути всі регуляторні бар'єри, які заважають своєчасному надходженню такої продукції.

Не можна обійти стороною питання інформаційних технологій. Як у Європі, так і в США широко застосовуються і допомагають агропромислового комплексу it технології, дозволяючи збільшувати його ефективність.

Великі агрохолдинги звичайно можуть собі дозволити самостійно застосовувати новітні технології. Наприклад, зараз вже активно застосовуються дрони.

Але коли мова заходить про невеликі фермерські господарства, все стає складніше. І тут, крім впровадження таких технологій, необхідно проводити певні навчальні програми.

Ще один напрямок – можливість закупівлі гібридного насіння, засобів захисту рослин, застосування найсучаснішого матеріалу.

Впровадження цих кроків, що допоможуть підвищити ефективність сільського господарства і вивести його на новий рівень. Підвищивши врожайність з гектара на 25-30%.

Показати ще новини
Радіо NV
X