Як продати ОПЗ

16 вересня 2016, 14:38
ФДМУ всіма силами намагається продати Одеський припортовий завод, щоб залучити інвесторів, але одного зниження ціни не достатньо

Так, на нашу країну зараз дивляться інвестори. Вони мацають, шукають різні можливості, але гроші в країну практично не надходять.

Наскільки я розумію, ФДМ вирішив знизити ціну ОПЗ для того, щоб це стало якимсь тригером, спусковим гачком, який дозволить направити в країну річки інвестицій. Але ми бачимо, що особливого інтересу з боку інвесторів поки не спостерігається.

Відео дня

Відбувається це тому, що крім ціни є ще дуже багато складових. Очевидно, що новому власникові доведеться реструктуризувати або оплачувати борги підприємства. Яким би чином борги не формувалися, якщо вони офіційно зафіксовані, то ця сума завжди буде впливати на зниження цінника на об'єкт.

Складно говорити про те, яка справедлива вартість заводу. Якщо ми говоримо, що завод генерує збитки, то його вартість об'єктивно не може бути високою.

З іншого боку, не треба забувати, що це аукціон, де завжди заявляється якась вартість, з якої починаються торги. Якщо конкурс по ОПЗ буде організовано чесно і справедливо, я не бачу проблеми в тому, що його ціну так опустили.

Важливіше, що існують інші фактори, які впливають на інвестиційну привабливість не самого об'єкта, а території в цілому. ОПЗ знаходиться на півдні країни, в місцевості, яка досі вважається ризиковою зоною.

Так, фонд намагається створити якийсь яскравий кейс, щоб залучити інвесторів. Але, якщо ОПЗ не виходить продати, тоді може не потрібно стартувати з таких об'єктів? Може почати з більш дрібних і цікавих об'єктів, розташованих в менш ризикових зонах.

Це можуть бути підприємства сільськогосподарської сфери, куди раніше інвестують. І на таких дрібних прикладах можна показати, що в країні все відбувається прозоро.

Не потрібно форсувати події, навіть, якщо об'єкт не приверне інтересу за такою вартістю. Потрібно чекати кращих часів.

Я не виключаю варіанту, що інвестори не хочуть зв'язуватися з ОПЗ, тому що з ним пов'язано дуже багато інтересів.

ФДМ треба сконцентруватися на тому, як підняти привабливість заводу і поліпшити його стан. Визначити проблеми, постаратися реструктуризувати борги, які є у підприємства.

Показати ще новини
Радіо НВ
X