Як правильно завершити співбесіду

5 жовтня 2016, 10:08
Завершення співбесіди – це не просто формальність. Це одночасно і прощання, і домовленість про подальші кроки

Відповідь: "Ми вам передзвонимо" заганяє кандидатів в стан невідомості. Доводиться чекати і гадати, чи зателефонують насправді, що вирішать у підсумку? Експерти Міжнародного кадрового порталу hh.ua радять дотримуватися наступних рекомендацій, аби очікування було під контролем пошукача.

Відео дня

1. Якщо в ході інтерв'ю ви переконалися в тому, що хочете працювати саме в цій компанії, в кінці діалогу з рекрутером обов'язково продемонструйте вашу щиру зацікавленість у запропонованій вакансії. Наприкінці співбесіди важливо поставити кілька запитань рекрутеру про майбутню роботу, ваші прямі обов'язки, про корпоративну культуру компанії. Можна запитати про те, як він оцінює вашу кандидатуру, пояснивши, що вам це цікаво не тільки в контексті конкретної вакансії, але і для адекватної оцінки себе на ринку.

2. Домовтеся про подальші кроки і терміни, обмінялися контактами. Запитайте, чи можна зателефонувати і коли це зробити найкраще. Запропонуйте зателефонувати в призначений час самі.
Щоб не здатися занадто наполегливим, проявіть винахідливість, скажіть: "Якщо протягом тижня від вас не буде новин, чи можу я зателефонувати у п'ятницю і дізнатися про свій статус? Боюся, що інакше згорю від цікавості на вихідних". Здорове почуття гумору і позитивний настрій будуть оцінені HR-ом.

3. Якщо ж співбесіда все-таки закінчилася звичним «Ми вам передзвонимо», а всі питання через хвилювання вилетіли у вас з голови, ще є шанс виправити становище. Існує поняття листа подяки: ця практика поширена на Заході, але в деяких ситуаціях її можна використовувати і в Україні.
Лист направляють рекрутеру після співбесіди. Це стандартна подяка за зустріч. У листі важливо згадати про те, наскільки цікаві вам завдання і цілі компанії: ви вже знаєте про них більше і можете вказати найважливіші аргументи на користь вашої кандидатури. При цьому лист не повинен бути довгим: важливо, щоб рекрутер дочитав до кінця і побачив фразу «Чекаю на ваш дзвінок у вівторок, як і домовилися", "Уточніть, будь ласка: чи можу я очікувати відповідь на цьому тижні» або «Якщо до п'ятниці дзвінка не буде - мені це розуміти, як відмову чи краще набрати вас"?

4. Якщо вам повідомляють, що відсутність будь-якої відповіді з боку рекрутера означає відмову, то поясніть, що зацікавлені в вакансії і будете вдячні за можливість точно знати результат. У ході контрольного дзвінка, якщо дізнаєтеся про відмову, попросіть рекрутера уточнити, в чому причина невдалого проходження співбесіди. Порада досвідченого фахівця вам не завадить, адже так ви зможете отримати корисний урок для успішного проходження наступної співбесіди.

5. Якою б не була відповідь, залиште після себе приємне враження. Подякуйте рекрутеру за запрошення на співбесіду і приділений вам час. Ввічливість і доброзичливість - це ті людські якості, що здатні викликати щиру симпатію і повагу. Ви не підійшли сьогодні, але хто знає, може вже незабаром будуть шукати кандидата з такими компетенціями, якими володієте саме ви. HR обов'язково згадає, що вже знайомий зі схожим кандидатом, зв'яжеться з вами або порекомендує вашу кандидатуру колезі з іншої компанії. Світ тісний, ніколи не знаєш, з ким зустрінешся завтра.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X