Як повернути банк до життя

14 червня 2016, 08:42
Не дивлячись на те, що десятки банків протягом останніх кількох років виявилися неплатоспроможними, а їх вкладники та кредитори не можуть домогтися повернення своїх коштів, розміщених в таких банках, окремі власники банківських установ прикладають зусилля до повернення своїх банків на ринок банківських послуг

Слід сказати, що відновлення платоспроможності банків не є якоюсь утопією, а цілком реально.

Доцільність збереження банківської установи обумовлюється рядом факторів, серед яких – активи проблемного банку, його роздрібна мережа (філіали, відділення, банкомати), банківська ліцензія.

Відео дня

Існує декілька можливостей збереження банківської установи.

Так, якщо ще не розпочато процедуру ліквідації банку, власники суттєвої участі в ньому можуть збільшити статутний капітал, розробити та узгодити з Національним банком України план фінансового відновлення банку, збільшити показники його ліквідності шляхом дофінансування згідно плану фінансового відновлення та відновити діяльність банківської установи.

Якщо ж за час діяльності куратора Національного банку України та уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в банку не вдалося покращити фінансові показники та почалась ліквідаційна процедура, акціонери банку або інші особи, зацікавлені в збереженні активів банку можуть скористатися наступними механізмами: вивести активи банку в приймаючий банк, створити перехідний банк або ж викупити неплатоспроможний банк.

Реалізація передачі активів неплатоспроможного банку перехідному банку або викуп неплатоспроможного банку інвестором здійснюється за участі та в порядку затвердженому Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Так, виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів організовує відкритий конкурс з виведення неплатоспроможного банку з ринку, інформація про проведення та умови якого публікуються на спеціальній сторінці, створеній Фондом гарантування вкладів в мережі Інтернет, та повідомляє Національний банк України про наявність учасників, які бажають прийняти участь в такому конкурсі.

В свою чергу, Національний банк України перевіряє учасників конкурсу та їх пропозиції на предмет ефективності та реалістичності намірів з виведення неплатоспроможного банку з ринку та повідомляє Фонд гарантування вкладів про свої висновки за результатами перевірки.

З урахуванням наданої інформації Фонд гарантування вкладів розглядає конкурсні пропозиції та повідомляє учасникам конкурсу про результати, визначаючи можливість передачі активів банку або створення перехідного банку.

Якщо ж жодна з пропозицій учасників конкурсу не є прийнятною або жодної пропозиції не надійшло, Фонд гарантування вкладів ініціює ліквідацію банку.

Слід сказати, що на практиці проведення конкурсу з визначення можливого інвестора неплатоспроможного банку не завжди проводиться чесно та відкрито та існують зловживання з боку Національного банку України та Фонду гарантування вкладів, які необхідно усунути шляхом доопрацювання законодавства, однак, щонайменше, процедура можливого порятунку банку існує та можливість її реалізації може бути одним з останніх шансів вкладників та кредиторів неплатоспроможного банку на збереження своїх коштів, розміщених в такому банку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X