Як поява 3G змінила Україну

5 грудня 2016, 10:06
Пройшло півтора року від запуску 3G – події, якої в Україні чекали дуже давно

Українці дуже швидко адаптувались до нововведення, адже 3G тут з’явився тоді, коли вже було безліч можливих застосувань цієї технології. За даними дослідження GSMA, у першому кварталі цього року близько 11,3 млн абонентів (28%) вже користувалися 3G. Очікується, що до кінця 2016 цей показник виросте до 40% і кількість 3G-абонентів сягне 15,8 млн.

Відео дня

Впровадження нового покоління зв’язку докорінно змінило поведінку українських користувачів. Так, значно зросло споживання контенту – інтернет-серфінг, перегляд онлайн-відео, використання соціальних мереж тощо. Українці в середньому споживають близько 1 Гб мобільного трафіку в місяць, в той час, як активні абоненти – удвічі, а то й утричі більше.

Проте 3G – це не тільки розваги й спілкування. Поява третього покоління зв’язку зробила користувачів мобільнішими та подарувала можливість залишатися онлайн 24/7. Усе це позитивно вплинуло на продуктивність – так, дедалі більше людей починають працювати поза офісом та ефективно використовувати свій час під час пересування містом, що особливо актуально для мегаполісів із постійними заторами на дорогах.

Крок за кроком, зв'язок також змінює український бізнес. Місцеві компанії трансформуються та активно застосовують нові робочі моделі. Так, сервіс мобільної доставки DelFast видає кур’єрам смартфони із 3G, щоб ті могли звірятись з картами місцевості і оперативно виконувати замовлення. А запуск Uber у Києві був би неможливий без великої й активної бази абонентів 3G.

Впровадження наступних поколінь зв’язку подарує безліч можливостей у сфері інтернету речей (IoT), які матимуть глибокий вплив не тільки на бізнес, а й на суспільство в цілому. Вже сьогодні ми бачимо багато пілотних IoT-проектів в Україні. Але для реалізації їх повного потенціалу потрібна мережа з більшою пропускною здатністю та кращим покриттям.

Так, наприклад Вінницький центр медичних катастроф використовує 3G та GPS для моментального реагування на запити про необхідну медичну допомогу. Завдяки динамічній карті автомобілів швидкої допомоги оператору достатньо лише 10 секунд на оцінку стану здоров’я пацієнта й відправлення до нього найближчого автомобілю. Львів, у свою чергу, може пишатися одразу декількома «розумними» проектами: автоматичне регулювання освітлення зберігає електроенергію, коли вулиці порожні; додаток LvivTransportTracker наживо відстежує рух міського транспорту; програма з гнучкого керування світлофорами через GPS оптимізує транспортний трафік. У інших містах, українці можуть користуватися мобільним додатком EasyWay, який у реальному часі показує, коли чекати наступного автобусу чи трамваю. Разом усі ці проекти створюють нову «розумну» екосистему українських міст.

Сервіси на базі 4G все сьогодні допомагають людям по всьому світу у сферах безпеки, обслуговування, а також у покращенні міського життя загалом. Наприклад, рішення Ericsson для аварійно-рятувальної служби та управління трафіком, розгорнуте у місті Сан-Жозе-дос-Кампос (Бразилія) допомогло знизити рівень злочинності на 30%. Інший гарний приклад – це поточний пілотний проект «Підключена вода» у Оттаві (Канада), де Ericsson надає рішення для попереднього тестування якості води. Проект об’єднує можливості IoT, хмарних рішень та LTE для збору даних у реальному часі. Цю інформацію місто може використовувати для кращого прогнозування, попередження та реагування на потенційні проблеми із якістю води, її чистотою та аномальною температурою.

Цікаві кейси, як мобільний зв'язок покращує життя можна віднайти у Бостоні. Так, є програма, котра вираховує нерівності на дорогах за допомогою акселерометра та допомагає у створенні актуальної карти із дорожніми ямами. З моменту запуску додатку у 2011 році у місті заладнали близько 1300 ям. В Україні є аналогічний проект – «Дороги України». Додаток записує інформацію в автоматичному режимі під час руху, коли включений GPS, а потім передає на сервер, створюючи карту якості доріг країни.

В Ericsson ми віримо, що технології працюють на благо користувачів, бізнесу, держави та суспільства в цілому. Ми впевнені, що все, що нас оточує, рано чи пізно буде підключено. В Україні впровадження 3G стало закономірним та важливим кроком. Це надало імпульс до розвитку сучасних бізнес-моделей, появі нових сервісів й стартапів та зміщенні акцентів у бік мобільності. Запуск наступного покоління зв’язку відкриє двері для ще більшої кількості нових проектів, ідей та ініціатив, котрі покращать життя навколо.

Показати ще новини
Радіо НВ
X