Як подолати кризу освіти

28 серпня 2017, 14:10
Судячи з мого досвіду спілкування з дрібним і середнім бізнесом, українським підприємцям гостро не вистачає актуальних знань

Лише одиниці з понад 600 вітчизняних ВНЗ дають студентам навички та досвід, які можна тут же застосувати в локальних і міжнародних бізнес-реаліях. Тому у наших підприємців і країни в цілому є великий запит на прикладну освіту.

Відео дня

За даними ЮНЕСКО, щорічний бюджетний дефіцит сектора освіти в світі наближається до $30 млрд. При цьому і в світі, і в Україні освіта давно перестала бути прерогативою держави і різних неурядових організацій. За цей напрям активно взявся і бізнес. За різними даними, в світі інвестиції в освітні проекти складають від 20 до 60% корпоративних бюджетів на КСВ. І тенденція така, що світовий обсяг вкладень в соціальні програми, зокрема освітні, зростає. Висновки Price Waterhouse Coopers в їх CEO Survey 2016 свідчать про те, що 64% СЕО великих компаній інвестують в них все більше.

В Україні бізнес вкладає в освіту на різних рівнях. Наприклад, кілька років тому Центр розвитку КСВ в Україні заснував Коаліцію STEM-освіти (наука, технології, інженерія та математика). У неї входять компанії, які ведуть бізнес в Україні і фінансують проекти в цьому напрямі. Банки інвестують в підвищення фінансової грамотності населення, телеком-оператори видають гранти талановитим школярам і студентам, що подають надії, "Нова пошта" запустила другий сезон Школи бізнесу в 5 містах України. Я особисто був присутній на багатьох заняттях минулої осені і був просто вражений палаючими очима і жагою до знань.

Великий бізнес в нашій країні взявся за освіту, зокрема для підприємців, з кількох причин. По-перше, все більше топ-менеджерів розуміють, який далекий від ідеального рівень вищої освіти в наших навчальних закладах. Одночасно вони глибше розуміють роль самоосвіти у власному успіху. Великі компанії, у яких є досвід старту і розкрутки, відчувають потребу ділитися з колегами, які тільки на початку шляху. І це правильно, так повинно бути.

І по-друге, надаючи українцям доступ до якісних освітніх курсів, компанії вкладають в своїх клієнтів і економіку країни. Наприклад, більшість підприємців, які закінчили Школу бізнесу "Нова пошта" в минулому році, будують збут на доставках в будь-яку точку України. Вони ростуть, вчаться на власних помилках, роблять висновки і йдуть вперед. Це мені дуже імпонує, тому що, відверто кажучи, в них бачу себе і свого партнера на початку 2000-х.

Щоб займатися бізнесом в Україні стало легше, потрібні кроки з боку держави – податкова лібералізація, судова реформа, поглиблення дерегуляції. Вихід нашої країни з кризи залежить і від того, наскільки підкований буде малий і середній бізнес майбутнього. Тому чим більше у активних і підприємливих людей можливостей вчитися, тим більше шансів у України намацати нарешті свій власний шлях до підйому. Нам потрібен саме свій шлях – від інших країн краще брати не готові стратегії та приклади, а на їх основі з урахуванням наших реалій розробляти свою. Упевнений, що одним з важливих пунктів в ній повинна бути якісна освіта, яку можна застосувати у власному бізнесі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X