Як побороти піратство

24 березня 2016, 13:16
1300
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
З порушенням прав інтелектуальної власності в нас борються роками, а результатів обмаль. І ось чому

Питання про боротьбу з порушеннями права інтелектуальної власності піднімається в Україні вже багато років, проте ситуація істотно не змінюється: на місці одних піратських ресурсів виникають інші, а громадяни, як і раніше, не готові платити за легальний контент.

Причин тому декілька: як недосконалість законодавства, так і високі ліцензійні відрахування, і нерозуміння специфіки локального ринку міжнародними правовласниками. Київстар займається продажем ліцензійного контенту за моделлю revenue sharing (розподілення виручки) вже тривалий час, і, перш ніж ми вийшли на той рівень, де зараз знаходимося, нам довелося подолати чимало труднощів, пов'язаних зі складною правовою системою, дробленням прав між різними правовласниками, відсутністю єдиних джерел інформації про власників, та ін.

Однак, це не зупинило нас від розвитку нового напряму в бізнесі. Навпаки, ми поліпшили нашу взаємодію з правовласниками і показали нашим абонентам, що купувати ліцензійний і якісний контент зручно і приємно, особливо, коли найсвіжіші новинки, що виходять на американському і європейському ринках, з'являються у нас так само швидко, як і в усьому світі.

На місці одних піратських ресурсів виникають інші, а громадяни, як і раніше, не готові платити за легальний контент

Законопроект 3081-д про державну підтримку кінематографії, який зараз готується до другого читання, передбачає кардинальні, на мою думку, вдосконалення вітчизняного законодавства, які допоможуть поліпшити рейтинги України на світовому рівні.

Для постачальників інтернет-послуг законопроект несе не стільки ризики, скільки перегляд своєї ролі в сучасному суспільстві. У Європі, наприклад, такі постачальники досить тривалий час взаємодіють з правовласниками і сприяють зменшенню інтернет-піратства, в тому числі на етапах досудового врегулювання суперечок. Така взаємодія сприяє зростанню економіки, тому що все більше аудіо-, відео-, фото- і кінопродукції продається легально, що в цілому покращує інвестиційну привабливість країни.

Виклики, які готує законопроект для вітчизняних постачальників інтернет-послуг, передбачувані і цілком переборні, навіть якщо їх реалізація вимагає нових інвестицій і додаткових зусиль. Однак варто розуміти, що вони будуть окуплені та повернуті, тому що нелегальний контент - гальмо для економіки і зниження світових рейтингів інвестиційної привабливості України.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Головне

Компанії/Ринки

Вчора, 13:02

thumb img
Наглядова рада Нафтогазу запропонувала Гройсману оновлений склад правління - ЗМІ
Політика

Вчора, 09:38

thumb img
Тимошенко може піти на співпрацю з низкою кандидатів у президенти - ЗМІ
Політика

Вчора, 10:42

thumb img
"За таких треба триматися". Зеленський публічно підтримав Супрун

Вибір редакції

Події

Вчора, 17:26

thumb img
Перевірка на доброчесність. У чому підозрюють сімох кандидатів на посади в Антикорупційному суді
Наукпоп

Вчора, 12:00

thumb img
Спілберг відпочиває. Вчені планують створити справжніх динозаврів
IT-індустрія

Вчора, 14:00

thumb img
Відчуй себе художником. Нейромережа Nvidia перетворює найпростіші малюнки на твори мистецтва

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua