Як перемогти бідність

17 жовтня 2016, 10:55
1664
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Якщо говорити про те, наскільки змінився добробут українців останнім часом, слід розглянути це поняття через різні ретроспективи. Якщо порівнювати його, наприклад, з минулим роком, то очевидно, що ситуація суттєво покращилася

Ми спостерігаємо приріст реального товарообігу приблизно на 4% у 2016 році. Крім того, приріст реальних доходів населення склав близько 6% у другому кварталі, а реальні зарплати зросли на 15%

При цьому, якщо проводити паралелі з 2013 роком, то ми побачимо дуже сильне становище. За реальними доходами ми не дотягуємо приблизно на 18%, а реальні зарплати нижче на 11%.

Таким чином, ми бачимо поліпшення тільки у порівнянні з найнижчою точкою – 2015 роком. Але нам ще далеко до тих показників, які були до кризи.

З огляду на те, що ми бачимо зменшення середніх доходів населення, можна сказати про те, що якщо середній клас і зберіг свої позиції, то планка визначення цього класу істотно зменшилася. У будь-якому випадку середній дохід населення за останні три роки впав. І середній клас, яким би він не був, як і все населення України істотно постраждав від тих шокових ситуацій, які сталися.

Це і військова агресія, це і шок від того, що сталося на банківському ринку. Банкрутство деяких фінансових установ суттєво вплинуло на доходи. Крім того, населення зазнало валютного шоку. Адже перведення доходів в доларовий еквівалент суттєво зменшило доходи населення України, зокрема й середнього класу.

А для того, щоб поліпшити показники як середнього класу, так і всього населення України, очевидно, що потрібно якесь вливання інвестицій в країну. Тобто головним завданням зараз є істотне поліпшення інвестиційного клімату, залучення іноземного капіталу і більш ефективного залучення внутрішнього капіталу, зокрема через банківську систему.

Але для всього цього потрібно, по-перше, закінчити очищення нашої банківської системи, а по-друге, стимулювати зовнішні інвестиції. Найпростіший метод для залучення іноземного капіталу – це нарешті провести кілька вдалих і показових прикладів великої приватизації, які зможуть привернути увагу всього світу до України. Відповідно, це створить фундамент для того, щоб іноземні інвестиції ринулися в країну.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Головне

Країни

Сьогодні, 14:41

thumb img
Де була земля, тепер море. Наслідки катастрофічного циклону в Південній Африці в 10 фотографіях
Компанії/Ринки

Сьогодні, 15:44

thumb img
Єврокомісія оштрафувала Google на 1,5 млрд євро
Компанії/Ринки

Сьогодні, 16:04

thumb img
Кабмін змінив статут Нафтогазу на свою користь

Вибір редакції

Фінанси

Сьогодні, 10:30

thumb img
Як приватний інвестор може купити ОВДП і скільки можна заробити на цих цінних паперах
Країни

Вчора, 21:39

thumb img
Розплата за цькування. Як колишній шкільний учитель став головним "друкованим" антисемітом Третього Рейху
Food&Drink

Сьогодні, 07:52

thumb img
Ягідними місцями. П'ять нових ресторанів Києва, які варто відвідати

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua