Як оператори 3G-покриттям мірялися

22 червня 2016, 18:42
Найменший з "великої трійки" раптом оголосив, що у нього найбільше "третього покоління". Це, м’яко кажучи, здивувало обидвох лідерів ринку

lifecell, стільниковий оператор №3, який ніколи за 11 років свого існування не отримував прибутку, сьогодні повідомив, що його 3G-мережа вже працює в 1631 населеному пункті України. Про це сьогодні заявив головний виконавчий директор компанії Бурак Ерсой.

Відео дня

За його словами, у lifecell станом на червень 2016 року – найбільше покриття високошвидкісного бездротового інтернету серед трьох найбільших операторів. Це – 18 областей (крім Чернівецької, АРК, Луганської, Донецької, Житомирської, Запорізької та Черкаської областей), 5,6% - усієї території країни, на якій мешкає 39,5% населення. Компанія при дослідженні цього питання використовувала відкриті дані конкурентів, Укрстату та сайту multitest.ua, який пропонує послуги з вибору інтернет-провайдерів. Візуально, якщо на цьому сайті порівняти покриття Київстару, Vodafone Україна та lifecell – то можна переконатися – найменший оператор набудував на сьогодні найширше покриття.

Упевнитися в цьому можна, ознайомившись з відкритими даними конкурентів. Президент Київстару Петро Чернишов минулого тижня оголосив, що 3G очолюваної ним компанії вже охопив 974 населених пунктів у 21 області. Сьогодні він оприлюднив дані про 3G-покриття вже в 990 містах і селах України. У прес-службі Київстару розповіли, що без урахування окупованого РФ Криму високошвидкісний бездротовий інтернет доступний приблизно на 5% території України, на якій мешкають біля 40% наших співвітчизників.

У прес-службі Vodafone Україна повідомили, що на сьогодні понад 40% українців можуть скористатися 3G-послугами цієї компанії. Інші цифри оператор оприлюднити відмовився, зазначивши, що до кінця року його "третє покоління" охопить понад 50% населення України.

Незважаючи на широке 3G-покриття, за кількістю споживачів мобільного високошвидкісного інтернету lifecell суттєво відстає від лідера ринку – 2,3 млн проти 6,1 млн у Київстара. У Vodafone, мабуть, кількість подібних користувачів десь посередині, ближче до київстарівських показників.

Навіть якщо lifecell зможе підвищити відсоток використання "третього покоління" до половини своєї абонбази (10,4 млн станом на кінець першого кварталу) – що пообіцяла сьогодні комерційний директор зі споживчого бізнесу компанії Неля Ус – то все одно не зможе обігнати за цим показником Київстар і, вірогідно, Vodafone.

Показати ще новини
Радіо НВ
X