Як маркетинг перемагає найсильнішого

29 березня 2016, 16:20
Маркетинг схожий на бойове мистецтво. Ви завжди можете покласти на лопатки більш сильного та більшого супротивника, якщо зробите точний рух

У бою можна робити десятки слабких ударів один за одним, видихнути і програти. Або відступити на крок, сконцентруватися і вдарити по больовій точці та перемогти.

Хороший маркетинг для бізнесу – мистецтво перемагати швидко й просто.

Відео дня

Як ми потрапляємо в пастку відкритої петлі

Вам доводилося дивитися серіал, коли було просто неможливо вимкнути телевізор? Читали коли-небудь книгу, яка настільки захоплювала сюжетом, що ви не могли відірватися цілу ніч?Якщо так, то вам вдалося відчути на собі ефект «відкритої петлі», тобто незавершеного гештальта.

Справи, які ми не довели до кінця, запам'ятовуються краще: вони ніби «висять в оперативній пам'яті» нашого мозку. Це явище також називають «ефект Зейгарник» по імені радянського психолога Блюми Зейгарник, яка зауважила, що офіціанти в точності пам'ятають замовлення клієнта до сплати рахунку, але після цього переломного моменту геть забувають про замовлені супи та відбивні.

Інтригуйте, щоб привернути увагу

Показовим прикладом використання трюків з гештальтом була реклама сигарет «Camel» в 1913 році. Перед надходженням у продаж нової марки сигарет багато газет надрукували оголошення дивного змісту: воно містило одне слово «Верблюди» та малюнок цієї тварини. Наступного дня ці ж газети розмістили таке дивне оголошення, що свідчило «Верблюди йдуть». На третій день до картинки додавалося більш інформативне повідомлення:«Завтра в місті верблюдів буде більше, ніж в Азії та Африці разом узятих!».

Ну, а на четвертий день (дата початку продажів) реклама "розкрилася", показавши пачку сигарет, з написом «Верблюди вже тут». Кампанія викликала величезний інтерес до нових сигарет, і не дивно, що вже через 10 років ціій компанії належало 45% тютюнового ринку.

Гештальти в інтернет-маркетингу

Ефект незавершених гештальтів повсюдно використовується в інтернет-маркетингу. Наприклад, якщо форма для збору даних містить багато полів, то грамотний розробник додасть індикатор виконання завдання (progressbar). Коли користувач бачить, що він уже заповнив 80% потрібної інформації, кидати незавершеним завдання не хочеться.

Заповненість профілів користувачів у соціальній мережі LinkedIn зросла на 20% після додавання візуалізації прогресу.

Візуальне відображення придбання допомагає інтернет-магазинам підвищити рівень конверсії, показуючи, що вже зроблено, а що ще належить зробити.

Інтрига активно використовуються при складанні інтернет-магазином розсилок, адже головне завдання теми листа –щоб одержувач звернув увагу на послання та відкрив його.

Ось приклад чотирьох реальних листів з розсилок, які прийшли в один день. Заголовок першого та останнього листів – гранично конкретні і обіцяють корисний матеріал всередині. Заголовок другого листа абсолютно не інформативний, але живий та інтригуючий. Третій лист не викликає бажання прочитати – таке відчуття, що його склав і відправив робот.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Всупереч здоровому глузду курсор тягнеться клікнути по заголовку другого листа,який зачіпає. До речі, якщо ви впевнені, що ваші вчинки і придбання засновані лише на логіці, проаналізуйте відкриті листи на пошті. Готові посперечатися, ви будете здивовані!

Ефект «гачка» відмінно працює в оголошеннях контекстної реклами і графічних банерах. Ось приклад реклами нижньої білизни, яка чіпляє жінку актуальним посилом:

Тепер анти-приклад – так не треба складати рекламні послання та підбирати зображення.

Замість підсумків

На щастя, часи дефіциту, коли дістати крем, мило або хороший шампунь було мрією мільйонів радянських громадян, минули. Тепер недостатньо повідомити, що у вас є товар, потрібно заманливо подати пропозицію, заінтригувати клієнта, викликати бажання дізнатися більше. Часи змінюються, а українська реклама все ще «радянського зразка».

Креатив в маркетингу річ не тільки корисна, але навіть необхідна. Навіть у дуже консервативних сферах бізнесу можна знайти неабияке остаточне рішення, яке не буде псувати імідж компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X