Як Інтернет впливає на суспільство

30 серпня 2016, 13:34
Звичайно ж, розвиток інтернету в країні позитивно впливає на суспільство

Основні можливості, які надає Інтернет – це:

- джерело отримання знань – приміром, в Україні є проект під назвою Prometheus (http://prometheus.org.ua/), який надає безкоштовний доступ до освітніх курсів українських експертів і перекладних курсів провідних ВНЗ світу;

Відео дня

- швидкий і зручний інструмент комунікації – 15 років тому комунікація з людиною в іншому місті, тим більше, в іншій країні, була справжньою проблемою. Зараз завдяки розвитку Skype, Viber, Facebook Messenger та інших аналогічних платформ, комунікація стала швидкою, зручною і безплатною;

- простий інструмент ведення міжміського та міжнародного бізнесу, який дозволяє зв'язати покупців і продавців в різних містах і країнах. Це в свою чергу розвиває конкуренцію, яка відповідно розвиває економіку і підвищує продуктивність суспільства в цілому.

За різними оцінками, вплив інтернету в зростанні глобального ВВП за останні 10 років становить від 10 до 20% від загального зростання світового ВВП. При цьому, відсоток проникнення інтернету прямо пропорційний обсягу ВВП, створеному за допомогою інтернету в країні – чим більше відсоток проникнення, тим вище «інтернетний» ВВП.

В цьому році, проникнення інтернету в Україні перевищило 60%. Звичайно, проникнення інтернету в Україні буде рости, поки не досягне 100%. Інтернет увійшов у наше життя на довгі роки і навряд чи кудись піде, чи буде чимось замінений в осяжному майбутньому. Моє припущення, що до 2020 року проникнення інтернету в Україні зросте до 70-75%.

Другим важливим показником, що супроводжує проникнення інтернету, є відсоток людей, які роблять покупки онлайн.

Так в Україні цей відсоток становить не більше третини осіб, які користуються інтернетом або не більше 20% населення відповідно. При цьому, у розвинених країнах цей показник вже кілька років тримається на рівні понад 50% населення і продовжує зростати. Мені здається, результати від проникнення інтернету на суспільство ми побачимо після того, як кількість онлайн-покупців в Україні перевищить 50% населення.

Середньосвітовий рівень проникнення інтернету знаходився на рівні 40% в 2014 році, помітно нижче, ніж аналогічний український показник. При цьому, провідними країнами за рівнем проникнення є країни північної та західної Європи (Швеція, Норвегія, Данія, Фінляндія, Ісландія, Нідерланди, Франція, Німеччина), США, Канада, Японія і Південна Корея. Рівень проникнення інтернету в цих країнах коливається від 85% до 98%.

Мені здається, швидкість переміщення реклами і торгівлі в інтернет буде залежати від розвитку економіки країни в цілому. Так, хоча частина інтернет-бізнесів, спрямованих на внутрішній ринок, буде створюватися в Україні, найімовірніше не менше половини ринку може бути сформовано за рахунок зовнішніх гравців та інвестицій. У свою чергу привабливість інвестицій в інтернет-торгівлю буде значною мірою залежати від стабільності політичної ситуації в країні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X