Як "інтернет речей" впливає на бізнес

27 квітня 2016, 11:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Сьогодні наша планета є домом для 7,6 млрд людей, а за прогнозами ООН до 2050 року нас буде вже 9,7 млрд

Зростання чисельності населення поряд зі зростанням доходів в країнах ставить перед людством серйозний виклик за забезпечення людей продовольством. Зміни клімату також підвищують рівень складності завдання.

Відео дня

Інтенсивний та високотехнологічний розвиток сільського господарства поки що переважає в більш багатих і, особливо, в густонаселених країнах розвиненого світу, проте велика частина планети, як і раніше, нарощує обсяги сільського господарства екстенсивними методами. Такі методи ведення агробізнесу виснажують землю, крім того, погіршуються й умови використання води в таких районах. І хоча сьогодні більшість думає, що «війни за воду» це з області фантастики, деякі з нас вже роздумують над цим, як над можливою картиною майбутнього. Так, ще в 2007 році, ООН заявило про перший військовий конфлікт, причиною якого стало виснаження водних ресурсів у Південному Судані, викликане змінами клімату.

Чи можуть інформаційні технології допомогти нам впоратися з настільки серйозними викликами?

Інтернет речей vs голод

Інтернет речей (IoT) може стати одним з ключових елементів у вирішенні глобального продовольчого питання. Так, згідно з прогнозом IDC, до 2018 року на планеті будуть працювати 22 мільярди IoT-пристроїв, що призведе до розробки понад 200 000 нових цифрових IoT-додатків і сервісів. Зокрема, розробка і впровадження IoT рішень для сільського господарства і продовольчого ринку вже стало однією з найважливіших тенденцій як у світі, так і в Україні.

Що цікаво, високі технології чинять вплив на світовий продовольчий ринок з двох боків: як з боку виробництва продуктів харчування, так і в сфері споживання. Сьогодні люди не готові споживати менше продуктів харчування, більш того, ринок вимагає продуктів все більш високої якості. Безсумнівно, будуть розвиватися ІТ-сервіси, як для виробників продовольства, так і в сфері створення пристроїв, які допомагають людям точно визначати якість та склад продуктів, порівнювати товари різних виробників не тільки за упаковками.

Зрозумілий навколишній світ

Люди у всьому світі і сьогодні не мають повного уявлення про умови навколишнього середовища в тому місці, де вони живуть. І не має значення, де саме ви знаходитеся і наскільки багаті – це впливає на кожного. Команда проекту eNaturr – учасники IoT-лабораторії Microsoft в Україні – вирішила втілити в життя прагнення людини розуміти природу, взаємодіяти з нею і мати повну і достовірну картину про довкілля.

eNattur базується на трьох ключових елементах: програмна частина збирає з усього світу дані про довкілля (якість повітря, води, землі, радіаційне забруднення, кліматичні дані, інформація про стихійні лиха тощо). Більшість людей не можуть отримати доступ до даних, а якщо це вдасться зробити, то виникає інше питання – як їх зрозуміти? Адже 99% людей не є екологами. З цим справляється другий елемент – дані передаються і обробляються в хмарі і спрощуються за допомогою спеціально розроблених алгоритмів, щоб їх могла зрозуміти навіть дитина.

Але зібравши дані з різних джерел, по всьому світу – чи може людина довіряти їм? Адже в деяких місцях (скажімо, в пустелі або джунглях) баз даних про навколишнє середовище просто не існує. Тут починає працювати третій елемент – серія апаратних пристроїв для збору і аналізу даних про навколишнє середовище, прямо в тому місці, де людина перебуває. По суті, ви отримуєте персональну экостанцию, яка передасть достовірні дані про стан навколишнього середовища на ваш смартфон в простій і зрозумілій формі. Більш того, пристрій сам повідомить вам, якщо умови навколишнього середовища стануть несприятливими.

Таке комплексне рішення дозволяє отримувати дані про навколишнє середовище у будь-якій точці світу в простій і зрозумілій формі, і що найголовніше – ці дані будуть перевірені і підтверджені апаратними рішеннями.

Вигоди для всіх

В рамках проекту буде розроблена ціла лінійка IoT пристроїв: стаціонарний – для дому та офісу, мобільний – який можна буде завжди носити з собою, а також enterprise рішення – для наукової роботи та бізнес користувачів.

Великий бізнес зможе отримувати більшу вигоду, отримавши доступ до цілих моніторингових мереж та інформації про стан навколишнього середовища в місці своєї діяльності. Крім того, заздалегідь отримавши дані про довкілля в передбачуваному місці ведення бізнесу, компанія зможе прийняти рішення про майбутні проекти з розгортання нових потужностей.

Концепція IoT передбачає набагато більш доступні за ціною рішення, що відкриє нові можливості та перспективи не тільки великим компаніям, але і малому бізнесу і, звичайно, звичайним людям. Таким чином, краще розуміти і взаємодіяти з природою зможе кожен.

Інформаційні технології давно перестали бути окремим бізнесом. Сьогодні ІТ – це додаткові можливості для зростання будь-якої галузі економіки: агросфери, енергетики, медицини та ін. Завдяки високому потенціалу агросектору та ІТ-сфери в Україні, наше сільське господарство стає одним з головних майданчиків для впровадження інноваційних технологій. Посиливши технологічними рішеннями такі пріоритетні для України напрямки як агросектор, ми зможемо запустити економіку країни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X