Як і кому платять в Україні

31 серпня 2016, 10:43
Сьогодні ми спостерігаємо зростання заробітних плат. Якщо ще 2 роки тому можна було легко знайти секретаря в офіс на 3,5 тис. грн на місяць, то зараз складно знайти за 5–5,5 тис. грн

Останнім часом з'явилися компанії, готові платити. А ті, хто утримують зарплати на попередньому рівні, стикаються з проблемами під час пошуку персоналу. Правда, така тенденція спостерігається не скрізь: у Львові, наприклад, все більш-менш стабільно, – напевно більше кандидатів і знайти персонал легше. А от у Києві, Дніпрі та Одесі, де традиційно є труднощі з набором, зарплати офісних працівників, фахівців з продажу та інформаційних технологій тільки за останні півроку зросли на 15–20%.

Відео дня

У країні, звичайно, є безробіття, хоча важко визначити його реальний рівень, – офіційна статистика враховує лише тих, хто звернувся в центр зайнятості. Але важливо, що є спеціальності, представникам яких воно сьогодні не загрожує. Ми, наприклад, з великими труднощами знаходимо менеджерів середньої і вищої ланки, різноробів для складів, роздрібних мереж і виробництва.

Не так багато охочих працювати касирами, вантажниками, пакувальниками. Хоча попит на них у 2–3 рази перевищує пропозицію. Сьогодні важко знайти роботу бухгалтера або у сфері послуг. При цьому фахівці з інформаційних технологій та продажу будуть затребувані завжди.

Найбільше від безробіття сьогодні страждають молоді люди, випускники без досвіду роботи, або ті, кому вже за 40. Багато роботодавців, на жаль, сьогодні звертають увагу на вік: якщо тобі 38–40 – це не проблема, але якщо 50–55, то навіть хорошим фахівцям іноді буває складно знайти роботу.

Це при тому, що хороших фахівців у нас дуже мало. У будь-якій професії майстрів своєї справи не більше 2%, а всі інші не настільки хороші. От ці 2% завжди будуть при ділі. А решта – як пощастить.

І все ж попит на кваліфіковані кадри буде зростати. Вже зараз ряд компаній інвестували у виробництво в Україні. Однією з основних причин, які спонукають їх це робити, є наявність у нас в країні необхідних трудових ресурсів, а також їх невелика вартість. І найбільше в них виникає проблем з пошуком висококваліфікованих кадрів: технологів, інженерів – таких фахівців наші ВНЗ випускають мало. Ось на них і буде попит. А також на всі спеціальності, пов'язані з інтернет-технологіями, автоматизацією, розробками програмного забезпечення в будь-якому вигляді. Починаючи від підтримки програм 1С і закінчуючи якимись новими мобільними додатками. Ну і нарешті, ті, хто має хороший досвід у продажах, теж будуть завжди затребувані.

Показати ще новини
Радіо NV
X