Як домогтися підвищення зарплати

23 травня 2018, 18:00

Розмова з керівництвом щодо можливості підвищення зарплати вимагає налаштування та підбору аргументації.

Ускладнювати ситуацію можуть ті факти, що далеко не в усіх компаніях прийнято просити про підвищення оплати праці, а також співробітникам може бути доволі важко наважитися на розмову з роботодавцем. Ми запитали, чи доводилося респондентам останнім часом вести розмову про підвищення зарплати і наскільки успішною вона була.

Відео дня

44% респондентів сказали, що протягом останніх дванадцяти місяців їм доводилося спілкуватися із керівником про підвищення зарплати.

Половині з тих, хто про це попросив, заробітну плату підняли. А от щодо того, на скільки піднімали, то відсоток збільшення різнився. Найпоширенішим виявилося підвищення на 10% — його отримали 35% опитаних. Досить часто піднімали оплату праці на 30% — таке збільшення фінансової винагороди за роботу відзначили трохи більше чверті респондентів, які домоглися зростання зарплати.

Якщо говорити про аргументи, котрі використовували співробітники під час бесіди про підвищення зарплати, то найпопулярнішою була апеляція до досягнень і досвіду. Часто також домовлялися про збільшення фінансової винагороди за роботу за умови взяття на себе працівником додаткових обов'язків. Серед чинників, що посприяли підняттю зарплати, також відзначали інфляцію і вимоги ринку.

Чому не просили про підвищення заробітної плати:

  • 32% респондентів зауважили, що у їхніх компаніях не прийнято про це просити, роботодавець сам підвищує зарплати;
  • майже кожен п'ятий вважає, що роботодавець все одно її не підніме, тому і не просить;
  • 17% учасників опитування не просять про збільшення зарплати, тому що вважають, що вона відповідає ринковій;
  • 12% — соромляться попросити про підвищення.

Серед інших причин зазначали: невеликий термін роботи, недавнє підвищення, відсутність аргументів для збільшення заробітної плати.

Культура обговорення фінансових питань стає все більш зрозумілою і прийнятною. Співробітники, перш ніж заводити розмову про підвищення зарплати, оцінюють свій рівень і готують відповідні аргументи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X