IT-ринок показує зростання

22 липня 2016, 14:17
Український IT-ринок ділиться на внутрішній та експортний. Внутрішній ринок давно впав і досі не піднявся. А ось експортний зростає і б'є всі рекорди

У 2014 році зростання аутсорсингу впало з 30 до 5%. У 2015 році зростання становило 10-12%. А в цьому році компанії очікують його на рівні 15-20%.

Тобто Україна виходить із зони ризику. Західні замовники розуміють, що працювати в Україні можна, а зона конфлікту локалізована в Донецькій, Луганській областях і Криму.

Відео дня

У Києві, Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі, які є основними центрами IT-аутсорсингу, все нормально. І компанії продовжують рости.

У минулому році, за оцінками державних органів, IT-компанії за допомогою експорту послуг заробили близько $3 млрд. Ці гроші зайшли в Україну. З них компанії платять податки, орендують офіси, платять зарплати програмістам, наймають фрілансерів на субконтракти. Відповідно, з цих $3 млрд як мінімум 20% – ПДВ.

Центральноєвропейські країни почали субсидувати IT-індустрії заради створення робочих місць. Кожне робоче місце в IT створює додатково 5-7 робочих місць в суміжних галузях, що обслуговують IT-компанії.

У нас немає субсидій. Так хоча б зайвими податками, не треба програмістів навантажувати.

Тому що ми постійно чуємо, що айтішники працюють як СПД і мало платять податків. СПД, що працює в IT сфері, сплачує 5% від обороту. А якщо подивитися на середню зарплату айтішника, яка становить $3 тис. в місяць або 75 тис. гривень, то 5% від неї – це досить велика сума.

Для розвитку IT в Україні державі потрібно, як мінімум, не заважати. А як максимум – не потрібно винаходити велосипед, а копіювати досвід сусідніх країн. Наприклад, Польща за кожне створене місце в IT-індустрії на 2 роки дає компанії не тільки нульові податки, але й покриває операційні витрати. Тобто там вже дають прямі державні субсидії цієї індустрії. Через це багато українців переїжджають в Польщу, українські IT-компаній відкрили там свої підрозділи. Там вже стало вигідніше працювати, ніж в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X