І знову війна

12 липня 2018, 11:00

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Як ми і припускали, після чотирьох днів зростання все основні індекси рушили вниз: S&P 500 (-0.71%). Dow Jones (-0.88%) і Nasdaq (-0.55%).

Причина банальна – торговельні війни.

Білий Дім закликав ввести 10% тариф на китайські товари обсягом $200 млрд. Офіційне введення нових тарифів, найімовірніше, відбудеться протягом двох місяців і, в цілому, до осені, руками Трампа новими тарифами буде обкладено близько $250 млрд китайського імпорту. Звичайно ж, всупереч очікуванням Трампа і на думку експертів китайці відповідають "взаємністю". З одного боку, Китай не може відповісти один-в-один, долар-за долар, оскільки обсяг китайського експорту в США майже в три рази перевищує обсяг американського в Китай – $524 млрд проти $188 млрд. З іншого, ніхто не заважає китайцям піднімати тарифи не на 10%, а на 20%, 30% і так далі. Тож, схоже, починається повномасштабна торгова війна, яка навряд чи принесе щось хороше ринкам акцій.

Відео дня

Ще однією важливою новиною вчорашнього дня стало оголошення даних про Індекс цін виробників, PPI (Producer Price Index). У червні PPI виріс на 0.3%, за останні 12 місяців зростання склало 3.4%, в порівнянні з 3.1% в травні. Це найбільше зростання за останні шість з половиною років, і інвестори побоюються, що такі показники цілком можуть призести до більш агресивної політики з боку ФРС щодо ставок.

На тлі торговельних і інфляційних проблем лише 1 з 11 секторів S&P 500 закінчив день підвищенням – "захисні" комунальні компаній трохи оговталися після падіння на початку тижня – (+ 0.98%). Як завжди, з компаній, які найбільше постраждали від "військово-торговельних дій" опинилися Boeing (-1.89%) і Caterpillar (-3.18%), найбільш залежні від китайського ринку. Як наслідок, сектор індустріальних компаній втратив (-1.62%), за ним слідував сектор сировинних компаній (-1.69%), теж чутливих до торговельних воєн, а лідером падіння стала енергетика (-2.15%).

Ф’ючерси на WTI знизилися на (-5.0%), до $70.38 за барель, після заяви Лівії про відновлення експорту через свої східні порти. Також, не останнім фактором, що спровокував падіння цін на нафту, стала і американо-китайська торгова війна, що є безсумнівною перешкодою для економічного зростання.

Прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася на 1 бп, до 2.86%, 2-річні виросли на 3 бп до - 2.59%. Таким чином спред прибутковості звузився до 27 бп, ще більше вирівнюючи криву прибутковості.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, виріс на (+ 0.36%) до 94.19. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.17.

Ціна на золото знизилася до $1,244.10 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в четвер

Сьогодні у фокусі головна макроекономічна подія тижня – дані по CPI (Індекс споживчих цін). Згідно з прогнозами, зростання за місяць має скласти 0.2%, в річному вимірі – 2.9%. Зростання базової інфляції (без їжі і пального) очікується на рівні 2.2%, в річному вимірі, точно таке ж, як і місяцем раніше. Хоча, після вчорашніх даних про PPI, є сумніви, що прогнози збудуться на сто відсотків. Якщо ж інфляція, дійсно, виросте вище, ніж очікується, то це цілком додасть додаткових страхів в скарбничку інвесторів.

Інфляція і торгова війна, мабуть, можуть зіпсувати весь сезон квартальних результатів, який по-справжньому почнеться завтра, в п'ятницю, оголошенням результатів Wells Fargo, JP Morgan і Citigroup.

Ну і, звичайно ж, я б не виключав можливість чергових войовничих заяв президента США, що останнім часом не додають оптимізму інвесторам.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X