Хто такі українські топ-менеджери

14 листопада 2016, 12:38
Топ-менеджери належать до тієї категорії пошукачів, яким знайти роботу складніше, ніж іншим. У середньому на одну вакансію претендують 12 спеціалістів, а в деяких проф. областях конкуренція сягає 30 пошукачів на вакантне місце

Ситуацію погіршує ще й те, що роботодавці дуже уважно ставляться до вибору людини, від якої залежить розвиток компанії, і висувають досить жорсткі вимоги до претендентів на топові позиції.

Відео дня

Міжнародний кадровий портал hh.ua підсумував дані сайту й результати опитування, і склав портрет тих, хто стоїть на вершині бізнесу.

Як показали дані опитування, «скляна стеля» в українському бізнесі — явище не рідкісне. Жінки значно рідше, ніж чоловіки, входять до топ-менеджменту компанії. Серед шести керівників вищої ланки лише одна представниця прекрасної статі.

Більшість українських топів — старші 35 років, і йшли до цієї посади досить довго (досвід роботи понад 6 років). 86% не лише досягнули успіхів у кар’єрних звершеннях, але й завели сім’ю. Дві третини мають вищу освіту, інколи декілька. Але є і такі, хто завдячує досягненнями самоосвіті, наполегливості й хисту.

Двоє із п’яти знають англійську мову на досить високому рівні (читають професійну літературу, можуть проходити інтерв’ю або вільно спілкуються іноземною мовою). Проте третина не мають навіть базових знань.

Якщо ж ідеться про зовнішність, то тут доводиться відповідати посаді. Понад половина на роботу ходять у офісному діловому костюмі, дещо більше третини віддають перевагу стилю smart casual і лише 10% дозволяють собі будь-який зручний одяг.

Як правило, в гардеробі топ-менеджерів переважають темні тони, проте не рідкісне вбрання яскравих кольорів. Також українські топи віддають перевагу стриманим та практичним аксесуарам, зокрема годинникам, окулярам, портфелями чи сумкам, краваткам для чоловіків.

Як правило, співробітники вказують на позитивні риси характеру керівників їхніх компаній. Серед особистих якостей топ-менеджерів передусім зазначають упевненість у собі, відповідальність, комунікабельність, тактовність і працелюбність. Проте до десятка особистих якостей також входять гордовитість, самозакоханість і грубість.

За спостереженнями підлеглих, кожен другий керівник компанії повністю задоволений собою. Дещо менше половини — швидше задоволені. Незадоволених украй мало — не більше 5%. Топ-менеджери є одними із найбільш високооплачуваних спеціалістів на українському ринку праці.

У середньому їм пропонують 20-25 тис. грн у столиці та 15 тис. грн у регіонах. Рівень винагороди варіюється залежно від проф. сфери й інколи сягає 50 тис. грн (наприклад, у ІТ). Зарплатні очікування самих топів перевищують зарплатні пропозиції на 25-30%.

У Києві топ- менеджери у середньому хотіли б заробляти 25-30 тис. грн, у регіонах — 20 тис. грн. Проте бувають випадки, коли керівники компаній у графі «бажана зарплата» зазначають 100 тис. грн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua (в опитуванні взяли участь 847 респондентів із різних регіонів України), а також у результаті аналізу бази резюме hh.ua в жовтні 2016 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X