Хто повинен очолити Укртрансгаз

7 серпня 2017, 15:25
Кортить НАК Нафтогаз залучити якогось "варяга" керувати Газотранспортною системою України (ГТС)

Ви його не знайдете, тому що немає в Європі ГТС такого масштабу, комбінування і складності, як в Україні.

На цю позицію потрібен технар. Наш, український. Зберіть Марчука, Химка, Беккера, Розгонюка, Панасюка - це сплав знань і досвіду в нашій ГТС, який ігнорується "єврореформаторами". Це ті, хто провів Україну через газову кризу 2009 року і втер носа усім - і росіянам, і європейцям, реверсували ГТС. Саме після цього українського "know how" в ЄС стали вводити реверсні схеми, видаючи це за свою "науково-технічна творчість".

Відео дня

Порадьтеся зі знавцями. Після смерті Олександра Тодійчука в правлінні Нафтогазу не залишилося технарів. Тому і виник конфлікт між Нафтогазом і Укртрансгазом (УТГ), тому що не було в правлінні компетентної людини, яка могла бути грамотним модератором між "реформаторами" НАКу і "консерваторами" УТГ.

"Реформатори" обізвали "консерваторів" совками, комусь наклеїли ярлик корупціонера, побили горщики, а тепер - на радість Газпрому і його європосіпакам - публічно з'ясовують стосунки, залишивши "матчастину" напризволяще, тому що інвестиційні консультанти, юристи і фінансисти мало що розуміють в ній.

Якщо хочете далі ламати дрова, то ось це той шлях .

Якщо кортить взяти "варяга" для реформування європейського зразка, то візьміть його на посаду першого заступника. Але знову ж таки, проблема буде та сама - такого масштабу і складності ГТС в ЄС не існує. Якщо так подобається польська модель, то в Польщі, на мій суб'єктивний погляд і знання особистостей нафтогазового сектора цієї країни, починаючи з кінця 90-х, тільки одна потенційно прийнятна кандидатура - Рафал Уітман, колишній директор з розвитку компанії Gaz-System, аналог нашого Укртрансгазу після unbundling PGNiG. До речі, PGNiG Technologie S. A. не є аналогом УТГ, як про це пишеться в повідомленні. Це дрібна дочірня компанія з центральним офісом навіть не в Варшаві, а в Кросно.

Ця пропозиція НАКу на посаду керівника УТГ має бути заблоковано, як і попередня.


Матеріал опублікований з дозволу автора.

З оригіналом тексту можна ознайомитися тут .

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X