Голова ФРС – улюбленець ринків

29 листопада 2018, 11:54

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Ось що значить, коли владі вірять. Вийшов голова ФРС Джером Пауелл до людей, сказав, що відсоткова ставка зараз "трохи нижче" від нейтральної, і інвестори піднеслися духом. Ринок акцій буквально вибухнув, продемонструвавши найбільше зростання протягом останніх восьми місяців: S&P 500 (+2.30%), Dow Jones (+2.50%) і Nasdaq (+2.95%).

Відео дня

Ну, якщо ще й Трамп у суботу не підкачає і хоч про щось домовиться з китайцями, то цілком імовірно, що ринок знайде якийсь ґрунт під ногами, хоча б на час. Не думаю, що пом'якшення позиції ФРС і можливий, хоча, на мій погляд, і малоймовірний, мир з китайцями допоможуть змінити перебіг економічної історії та зробити зростання вічним. Отже, скоріше за все, вчорашній сплеск – це перепочинок, а не початок нової фази зростання.

Тільки 1 з 11 секторів S&P 500 завершив день зниженням: комунальні підприємства (-0.12%). Чемпіонами зростання стали інформаційні технології (+3.44%), споживчі товари не першої необхідності (+3.23%) і охорона здоров'я (+2.46%).

Після виступу Пауелла прибутковість US Treasuries знизилася. Дворічні втратили 3 бп і торгуються на рівні 2.80%, а прибутковість десятирічних знизилася на 1 бп, до 3.04%.

Ф'ючерси на WTI знизилися на (-2.5%), до $50,2, за барель після того, як запаси сирої нафти знову виросли. До речі, зростають вони вже десятий тиждень поспіль.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.6%), до позначки 96.84. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1376.

Ф'ючерси на золото зросли до рівня $1,225.3, за унцію.

Чого чекати сьогодні, в четвер

Сьогодні офіційне відкриття зустрічі G20 в Аргентині. Незважаючи на те, що учасники збираються обговорювати широке коло питань, у центрі уваги – торгові відносини Китаю і США та зустріч двох президентів.

Не можна сказати, що навіть незважаючи на браваду Трампа, інвестори налаштовані оптимістично щодо результату. У листі до клієнтів UBS написав, що "зустріч лідерів може привести до якогось рішення, але не варто очікувати занадто багато... Ми розглядаємо цю зустріч, як можливість уникнути подальшої ескалації".

Не менш песимістично налаштована і Nomura: "Ми не впевнені, що одна зустріч зможе повернути ситуацію в нормальне русло".

Тож, якщо не станеться дива, зовнішньоторговельна війна знову стане потужним каталізатором для ринку і про вчорашній виступ Пауелла всі швидко забудуть.

Хоч що кажи, а кінець економічного циклу є кінцем циклу і від характерної для нього волатильності нікуди не втечеш. Думаю, що попереду у нас ще не одна низка зльотів і падінь!

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо НВ
X