Хмарне майбутнє

18 листопада 2016, 09:00
Час від часу в Україні розгорається новий скандал. Підприємці змушені проводити години перед екранами комп'ютерів, щоб подати звіти в податкову, тому що старенький сервер податківців не розрахований на необхідне навантаження

Депутати не можуть подати вчасно електронні декларації, оскільки система не витримала і "впала" від напливу відвідувачів. Хакери знайшли "дірку" в безпеці і база з конфіденційною або секретною інформацією "витекла" у відкритий доступ...

Відео дня

Таких прикладів при побіжному огляді українського інформаційного простору можна знайти безліч. Однак, є просте рішення цих та інших проблем? Безумовно, є. Гальмує розвиток лише необізнаність про можливості новітніх інформаційних технологій і вперте небажання щось змінювати.

Абсолютно абсурдною здається витрата мільйонів гривень на закупівлю дорого серверного обладнання для окремого проекту, коли необхідні потужності можна взяти в оренду тільки на необхідний час.

Максимальні обчислювальні потужності потрібні лише на час великого навантаження на систему, коли тисячі підприємців одночасно подають документи. Немає ніякого сенсу створювати для цього власну IT-інфраструктуру, яка фактично буде працювати на повну потужність тільки протягом декількох тижнів, а іноді і годин. Весь інший час устаткування буде простоювати, покриватися пилом і морально застарівати. Доцільніше обробку інформації перевести в "хмари", які розраховані на великі навантаження. Простіше кажучи, навіть якщо всі підприємці України одночасно зайдуть на такий сайт, то швидкість завантаження буде такою ж, як якщо б ви, наприклад, зайшли в Facebook.

У таких випадках система автоматично розподіляє навантаження, а плата стягується тільки за використані ресурси. В періоди простою потужності автоматично зменшуються до мінімальних, відповідно, як і плата за їх використання.

Подібним чином працюють сервіси багатьох урядових структур і компаній в ЄС і США. Сьогодні понад 63% американських компаній використовують "хмари". Серед світових гігантів ІТ-індустрії, які впроваджують новітні хмарні рішення: Google, Facebook, Microsoft, Apple та інші.

Хмарні технології нівелюють можливості хакерських атак, оскільки європейські оператори набагато краще захищені від стороннього вторгнення, а лідери світового ринку хмарних технологій можуть гарантувати повний захист від втрати всіх даних. Варто відзначити також, що, наприклад, оператори хмарних технологій Балтійських країн говорять російською і розуміють українську ментальність, особливості бізнесу, що також може бути критично важливо в кризових ситуаціях.

Якщо на першому місці стоїть ефективне використання ресурсів, а не порожня витрата грошей на дороге устаткування, особливо в умовах кризи, в порівнянні з будівництвом власної ІТ-інфраструктури, різниця у витратах іноді може досягати космічних цифр, звичайно ж на користь використання вже наявних хмарних рішень.

В Україні ринок хмарних технологій зростає, хоч ще й не став таким же значущим, як у країнах ЄС та північної Америки. За результатами дослідження компанії IDC сьогодні понад 80% компаній обізнані про хмарні технології. Найбільшими користувачами серед українських компаній є: торговельні компанії (27%), банківський сектор (23%), розробники ПЗ (15%), промисловість (12%), малий/середній бізнес (11%), 12% - інші.

Україна обрала європейський шлях розвитку, що на тлі європейського та глобального тренду використання хмарних технологій, рано чи пізно виведе українські компанії та державні установи до «хмари». Питання залишається лише в тому, хто перейде на безпеку, економію і безперебійність раніше, а хто пізніше.

Показати ще новини
Радіо НВ
X