Геть імпорт з американської землі

1 червня 2018, 11:15

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Літо почалося – тарифи в дії. Всі розмови і погрози щодо протекціоністських заходів у зовнішній торгівлі нарешті матеріалізувалися. Починаючи з сьогоднішнього дня, 1-го червня, США ввели в дію 25% тариф на імпорт металів з Канади, Мексики та ЄС. Природно, друзі-партнери відповіли взаємністю: Мексика - митами на американську свинину, яблука, виноград, сири і сталь. Канада пообіцяла ввести тарифи на американський імпорт в обсязі $12.8 мільярдів і оскаржити тарифи в NAFTA (північноамериканський торговий договір) і Світовий організації торгівлі. Тож, як бачите, торгові тертя не обмежуються лише США і Китаєм, а зачіпають все більше країн. І, схоже, президент США тільки добирає смаку. За повідомленням одного німецького журналу, правда не підтвердженим офіційними даними, Трамп заявив, що не заспокоїться поки не "зітре німецькі автомобілі з обличчя американської землі". Природно, від такого бойового настрою американського лідера оптимізму в інвесторів не додається і як наслідок: S&P 500 (-0.69%); Dow Jones (-1.02%) і Nasdaq (-0.27%).

Відео дня

З 11 секторів S&P 500 дев'ять закінчили в "червоному". На плаву зуміли втриматися лише комунальні (+ 0.11%) і технологічні компанії (+0.02). Найбільших втрат зазнали споживчі товари не першої необхідності (-1.61%), які можуть постраждати від зростання витрат, пов'язаних з тарифами, і промислові підприємства (-1.45%), яким стане складніше експортувати свою продукцію.

Ф'ючерси на WTI продовжують падати вже сьому сесію з останніх восьми і сьогодні торгуються на рівні $66.84 за барель.

Схоже, що інвестори, налякані рішучість американського президента, почали шукати порятунку в тихій гавані облігацій: дохідність 10-річних US Treasuries знизилася до 2.82%, а дворічних до 2.42%, звужуючи спред до 40 бп і "рівняючи" криву прибутковості.

Золото торгується на рівні $1,303.5 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю

Безсумнівно, головною подією дня стане звіт про ринок праці. Очікується, що в травні кількість робочих місць збільшиться на 190 тис., рівень безробіття залишиться як і раніше низьким - 3.9%. Найцікавіше – ситуація з оплатою праці, зростання якої може підстібнути інфляцію, а, отже, спонукати ФРС до більш агресивного підвищення ставок. Аналітики очікують, що середня погодинна оплата праці виросте на 0.2%, в порівнянні з минулим місяцем і 2.6%, в річному еквіваленті. Подивимося, які прогнози збудуться, які ні.

Також, хочеться сподіватися, що Трамп утримається від агресивних висловлювань та ініціатив, спрямованих на "захист" американської економіки, і тиждень вдасться завершити спокійно.

Гарних всім вихідних і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X