Harley-Davidson проти Трампа

27 червня 2018, 11:53

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Як ми і припускали, за відсутності "доленосних" новин ринки зробили боязку спробу відіграти втрати, яких вони зазнали в понеділок. Це вдалося лише частково: S&P 500 (+ 0.22%); Dow Jones (+ 0.12%) і Nasdaq (+ 0.29%).

Відео дня

5 і з 11 секторів S&P 500 закінчили день зниженням. Більше за інших втратили споживчі товари першої необхідності ( -0.45% ), телекоми (-0.42%) і фінанси (-0.37%). Серед тих, хто виграв: нерухомість (+ 0.51%), споживчі товари не першої необхідності ( + 0.68% ), завдяки реваншу Amazon (+ 1.64%) і Netflix (+ 3.91%), і енергетичні компанії (+ 1.40%). Останні росли слідом за зростанням ціни на нафту.

Липневі ф'ючерси на WTI зросли на вражаючі (+ 3.6%), до $70.53 за барель. Причиною послужила заява представника держдепартаменту США про те, що покупці іранської нафти повинні припинити подібну практику до листопада, інакше на них чекають санкції.

Прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася на 2 бп, до 2.86%, дворічних на 1 бп, до 2.53%.

US dollar index, що відображає вартість долара відносно шести головних світових валют, виріс на (+ 0.29%), до 94.22. Схоже, що у інвесторів знову з'явилося бажання ризикувати. Курс EUR до USD залишився, практично, на колишньому рівні: 1.167.

Ціна на золото продовжує знижуватися і досягла $1,259.2 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в середу

Незважаючи на те, що сьогодні очікується оголошення великої кількості макроекономічних новин – звіти про замовлення товарів тривалого використання (Durable goods orders), запаси нафти і нафтопродуктів (EIA Petroleum Status Report) і Попередній звіт про баланс США у зовнішній торгівлі товарами (report on US international trade in goods), навряд чи хоч одна з них може претендувати на роль каталізатора для ринків.

Найімовірніше, в фокусі уваги інвесторів будуть залишатися питання зовнішньої торгівлі і реакція корпоративного світу на дії Трампа.

Перша відповідь з боку корпоративної Америки не змусила себе чекати. Легендарна компанія Harley-Davidson заявила, що планує перенести частину виробництва за межі США, щоб уникнути тарифів ЄС на мотоцикли, вироблені в США.

Трамп, як завжди, відреагував твітом: "Harley-Davidson ніколи не повинен вироблятися ні в якій іншій країні! Ніколи!... Якщо вони перенесуть виробництво, це стане початком (їх) кінця!"

Найімовірніше, заява Harley-Davidson – це лише перший дзвіночок. Якщо торгова війна буде набирати обертів, багато компаній потягнуться слідом за легендарним виробником мотоциклів, хоче того Трамп чи ні.

Тож, поки президент США робить гучні страхітливі заяви, компанії та інвестори починають придивлятися до умов роботи в мінливих обставинах.

Життя триває і хороші можливості для інвестицій існують завжди!

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Гарного всім дня!

Показати ще новини
Радіо NV
X