Harley-Davidson проти Трампа

27 червня 2018, 11:53
1316
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Як ми і припускали, за відсутності "доленосних" новин ринки зробили боязку спробу відіграти втрати, яких вони зазнали в понеділок. Це вдалося лише частково: S&P 500 (+ 0.22%); Dow Jones (+ 0.12%) і Nasdaq (+ 0.29%).

5 і з 11 секторів S&P 500 закінчили день зниженням. Більше за інших втратили споживчі товари першої необхідності ( -0.45% ), телекоми (-0.42%) і фінанси (-0.37%). Серед тих, хто виграв: нерухомість (+ 0.51%), споживчі товари не першої необхідності ( + 0.68% ), завдяки реваншу Amazon (+ 1.64%) і Netflix (+ 3.91%), і енергетичні компанії (+ 1.40%). Останні росли слідом за зростанням ціни на нафту.

Липневі ф'ючерси на WTI зросли на вражаючі (+ 3.6%), до $70.53 за барель. Причиною послужила заява представника держдепартаменту США про те, що покупці іранської нафти повинні припинити подібну практику до листопада, інакше на них чекають санкції.

Прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася на 2 бп, до 2.86%, дворічних на 1 бп, до 2.53%.

US dollar index, що відображає вартість долара відносно шести головних світових валют, виріс на (+ 0.29%), до 94.22. Схоже, що у інвесторів знову з'явилося бажання ризикувати. Курс EUR до USD залишився, практично, на колишньому рівні: 1.167.

Ціна на золото продовжує знижуватися і досягла $1,259.2 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в середу

Незважаючи на те, що сьогодні очікується оголошення великої кількості макроекономічних новин – звіти про замовлення товарів тривалого використання (Durable goods orders), запаси нафти і нафтопродуктів (EIA Petroleum Status Report) і Попередній звіт про баланс США у зовнішній торгівлі товарами (report on US international trade in goods), навряд чи хоч одна з них може претендувати на роль каталізатора для ринків.

Найімовірніше, в фокусі уваги інвесторів будуть залишатися питання зовнішньої торгівлі і реакція корпоративного світу на дії Трампа.

Перша відповідь з боку корпоративної Америки не змусила себе чекати. Легендарна компанія Harley-Davidson заявила, що планує перенести частину виробництва за межі США, щоб уникнути тарифів ЄС на мотоцикли, вироблені в США.

Трамп, як завжди, відреагував твітом: "Harley-Davidson ніколи не повинен вироблятися ні в якій іншій країні! Ніколи!... Якщо вони перенесуть виробництво, це стане початком (їх) кінця!"

Найімовірніше, заява Harley-Davidson – це лише перший дзвіночок. Якщо торгова війна буде набирати обертів, багато компаній потягнуться слідом за легендарним виробником мотоциклів, хоче того Трамп чи ні.

Тож, поки президент США робить гучні страхітливі заяви, компанії та інвестори починають придивлятися до умов роботи в мінливих обставинах.

Життя триває і хороші можливості для інвестицій існують завжди!

Гарного всім дня!

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Головне

Країни

Сьогодні, 08:57

thumb img
Мадуро вирішив змінити уряд
Країни

Сьогодні, 12:40

thumb img
В Утрехті невідомий відкрив стрілянину у трамваї, кількох людей поранено
Компанії/Ринки

Сьогодні, 15:00

thumb img
В Україні змінилися правила перевезення пасажирів і багажу в літаках

Вибір редакції

Гаджети

Сьогодні, 21:01

thumb img
Народжений вбивати. Огляд смартфона Samsung Galaxy M20
Політика

Сьогодні, 18:55

thumb img
Поважаю євреїв і росіян, але президентом повинен бути українець. Користувачів Facebook обурила фраза політолога Палія
Наукпоп

Сьогодні, 06:55

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua