Головна перемога Євромайдану

8 грудня 2016, 09:49
У вересні я разом зі своїми колегами спілкувався з підприємцем Михайлом Фрідманом

Фрідман виходець зі Львова, нині громадянин Ізраїлю. Велика частина його бізнесу розташована в Росії, і він більшу частину свого часу проводить між Москвою і Лондоном. Хоча часто буває і в своєму рідному Львові. Його статки оцінюються в $15,6 млрд. Для порівняння, статки найбагатшого українця Ріната Ахметова - $3,3 млрд.

Відео дня

Фрідман звернув увагу на ключову, на його думку, відмінність України від Росії. Українцям, за його словами, «не все одно». І вони вірять, що від них щось залежить.

Він навів приклад, коли молодий співробітник банку, що подавав надії, (Альфа банк Україна) замість підвищення пішов з роботи і зайнявся громадською діяльністю, оскільки вірив, що він може змінити країну на краще. Фрідман спілкувався з волонтерами, активістами, представниками громадських організацій в Україні та констатував, що нічого подібного в Росії він не бачив.

Українське громадянське суспільство – це головна перемога Євромайдану.

І найголовніше, що в більшості своїй ці люди переросли політиків.

Волонтер Роман Синіцин прямо говорить про недоліки Міністерства внутрішніх справ і про те, що процес переатестації перетворився на фарс. Поки офіційні чини Кабміну забивають баки і розповідають про реформу МВС.

Українські активісти, серед яких журналіст Микола Вересень, економіст Андрій Длігач, громадський діяч Тарас Козак виступають з ініціативою запровадження ринку землі «Землі – волю» (див. нижче).

У той час як на всю Верховну Раду знайшлося тільки двоє депутатів, які підтримали введення ринку землі, громадянське суспільство вже давно до цього готове.

Один з головних позитивних підсумків Майдану – з'явилися ті, кому не все одно. І ті, хто готовий жити по-іншому.

Треба зауважити, що такого роду люди є не тільки серед волонтерів. У владі вони теж є. Той же народний депутат Мустафа Найєм доклав колосальних зусиль для реформи патрульної поліції. В Мінекономіки успішна реформа держзакупівель відбулася тільки завдяки Максиму Нефьодову. Врешті-решт саму реформу ринку землі в країні підготував і запропонував заступник міністра АПК Максим Мартинюк.

Але, кількість нових людей у владі категорично мало.

Головна сила України в її громадянському суспільстві і в кількості небайдужих і по-справжньому прогресивних людей.

А головна проблема в тому, що їх занадто мало у владі.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X