Ринком керують твіти

10 травня 2019, 16:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Америка і Китай не домовилися. Що далі

У минулого тижня є шанс претендувати на звання найгіршого, починаючи з грудня минулого року, коли здавалося, що ще трохи, і ринок офіційно перетвориться на ведмежий. Після недільного твіту Трампа про можливе підвищення тарифів з 10% до 25% на китайський імпорт в обсязі $200 мільярдів, ринок акцій вирушив на південь, а облігації та «індекс страху» VIX, відповідно, на північ. Ситуація трохи виправилася після того, як китайська сторона підтвердила, що їхній головний парламентар, віце-прем'єр Ліу Хе, прибуде до Вашингтона для подальших переговорів, але потім знову все стало сумно, коли Трамп, як завжди гучно, звинуватив китайців у «порушенні домовленостей і зриві угоди».

Відео дня

У підсумку, до кінця дня, в четвер, ні про що домовитися не вдалося, і о 00.01 да східно-американським часом, у п'ятницю, нові тарифи (25%) набрали чинності. Китайці моментально пообіцяли відповісти, але не деталізували як саме. З боку США теж залишилася невелика лазівка. Нові тарифи не діють на товари, вже відправлені до США, що дає сторонам ще близько двох тижнів, щоб спробувати домовитися.

Що ж далі ?! Обидві сторони заявили, що переговори продовжаться. Президент Трамп оголосив, що він отримав «чудовий» лист від Сі Цзіньпіна, але при цьому додав, що «більше нікому не дозволить використовувати Америку для власної вигоди». У свою чергу, інформація про продовження переговорів, схоже, змусила інвесторів повірити в те, що домовленостей може бути досягнуто і є шанс, що рішення про підвищення тарифів може бути скасовано. Реакція азіатських ринків у п'ятницю була позитивною. Shanghai Composite в самому кінці торгової сесії виріс на 3.36%, а MSCI Asia ex-Japan на 0.66%. До початку торгів у п'ятницю ф'ючерси на основні американські індекси практично не змінилися.

Якщо війна продовжиться і перейде в нову фазу, то Трамп пригрозив ввести нові тарифи на китайський імпорт, об'ємом $325 млрд. За такого розвитку подій постраждають не тільки Китай і США, але і вся глобальна економіка. Згідно з дослідженням Moody's, якщо тарифи будуть введені на весь обсяг китайського імпорту, то до кінця 2020 року в США почнеться рецесія. Якраз до президентських виборів. Що ж стосується ринку акцій, то там все станеться ще швидше і, найімовірніше, нас чекає значне падіння, яке в першу чергу торкнеться ринків, що розвиваються.

Звичайно ж, американо-китайські переговори були головною темою тижня, затьмаривши багато іншого, але все ж сталися й інші важливі події, що впливають на ринок.

Uber (UBER) оцінив майбутнє IPO на рівні $45 за акцію і залучив близько $8.1 мільярда. При такій ціні капіталізація склала $82 мільярди, що хоч і багато, але все ж істотно нижче, ніж очікувані $100 мільярдів. Спочатку планувалося оцінити акції UBER в діапазоні від $44 до $50, але проти компанії зіграла волатильність і не дуже вдалий дебют конкурента — Lyft.

Подивимося, чим закінчиться перший день торгів у п'ятницю, але деякі аналітики, зокрема Morningstar, вважають, що у компанії є потенціал досягти капіталізації в один трильйон доларів протягом наступного десятиліття. В цілому ж, дебют UBER стане важливим індикатором для всього ринку, продемонструвавши настрої інвесторів і очікування подальшого розвитку подій.

В цілому, після переконливого зростання в першому кварталі, над ринком продовжують згущуватися хмари. Як сказав один відомий трейдер, «ринком керують твіти». На мій погляд, у цій ситуації індивідуальним інвесторам, у яких немає необхідності залишатися інвестованими в будь-якій ситуації, напевно, розумніше буде зупинитися і озирнутися на всі боки, поки ситуація не проясниться. «Аll in» в будь-якому напрямку буде виглядати вельми ризикованою витівкою. Ну, а якщо вже руки сильно сверблять і хочеться щось купити, то слід віддати перевагу компаніям, орієнтованим на продаж послуг, на діяльність яких тарифна війна матиме менший негативний вплив.

Хороших всім вихідних і вдалих інвестицій!

Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів — у розділі Експерти НВ Бізнес

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X