Глобальний ринок нерухомості: прогнози

26 травня 2017, 18:07
2016 став черговим роком успіхів і доходів для інвесторів, будівельників, девелоперів, проте, ряд подій, які відбуваються в світі, на думку експертів, можуть спричинитисуттєвий вплив на розвиток ринку нерухомості

Світ занурився в період непередбачуваності в результаті приходу до влади Дональда Трампа в США і в результаті рішення про вихід Великої Британії з Європейського союзу, який матиме вплив не тільки на економіку країни, але і на всю Єврозону. Також цей рік ознаменувався падінням темпів приросту економіки Китаю, значними коливаннями курсів валют у країнах Південної Америки і низькими світовими цінами на нафту.

Відео дня

На цьому, взагалі-то негативному тлі, успіхи, які демонструє загалом галузь нерухомості в Європі, США і Канаді, дають привід вважати її таким собі «золотим гусаком». Політики вже розглядають можливість збільшення податків, зборів, внесків і мит для операторів ринку нерухомості та запровадження додаткового державного регулювання в галузі.

Тому перед інвесторами, будівельниками, девелоперами стоїть важливе завдання – ретельно оцінювати всі наявні ризики, зважувати власні можливості і проявляти відповідальність у прийнятті інвестиційних рішень. Навіть при найбільш несприятливому збігу обставин у майбутньому році, найбільш надійними і, відповідно, найбільш привабливими для інвесторів, як і раніше, будуть ринки Північної Америки та великі європейські міста.

Ринок нерухомості перебуває сьогодні під впливом таких факторів:

  1. Демографічні, до дії яких відносять: старіюче населення в розвинутих країнах Європи та Північної Америки, відсутність бажання в підростаючого покоління мати власну нерухомість, притік іммігрантів, біженців, студентів, зростання населення в країнах Азії;
  2. Технологічні, дії які зумовлені бурхливим розвитком інтернет і е-комерції, технології зберігання даних, зростанням попиту на «розумні» будинки, розвитком альтернативних джерел енергії;
  3. Наступна урбанізація, коли очікується, що до 2045 року 70-75% світового населення житиме в містах;
  4. Зміна навколишнього середовища, яке на перший план виводить проблеми регулювання енергоефективності, введення стандартизації та сертифікації щодо навколишнього середовища, переробки відходів, очищення води;
  5. «Економіка спільного споживання», яка набуває сили та зачіпає не тільки те, як люди працюють, відпочивають або просто користуються послугами таксі, а взагалі, яка змінює ставлення до об'єктів нерухомості.

На думку міжнародних експертів, основні макроекономічні драйвери протягом наступних семи років будуть помітно відрізнятися від того, до чого звикли оператори та учасники ринку нерухомості, навіть незважаючи на те, що процентні ставки, інфляція і зростання ВВП в багатьох країнах збережуться на досить низькому рівні.

Найсуттєвіші зміни стосуються цін, які значно зросли за останні 7 років. І ці високі ціни при низьких процентних ставках, низькій інфляції і низькому зростанні ВВП становлять найбільший ризик і невизначеність.

При очікуваному загальносвітовому зростанні валового продукту на рівні 1,5-2% протягом 2017-2018 років у розрізі країн помітне уповільнення темпів економічного зростання в Китаї на 0,5-0,7% щорічно, що є новиною на тлі багаторічного стабільного зростання економіки цієї країни.

Основними лідерами за рівнем зростання валового продукту в найближчі два роки мають стати Мексика, США і Канада.

Економічні перспективи США, на думку експертів, є вельми позитивними. Це тому, що темп зростання ВВП становитиме від 2% до 3%, що відповідає ідеальному діапазону. Не очікуються суттєві зміни і в рівні інфляції. Це ідеальний економічний прогноз. Зростання Канадської економіки прогнозується на рівні 1,5% у 2016 та 2,5% у 2017, що також є обнадійливим показником. Водночас, експертів насторожує обіцянка Дональда Трампа збільшити економічне зростання до 4%. Це може призвести до руйнівних підйомів і спадів у галузях економіки США, а, отже, вплине на світову економіку взагалі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X