ФРС, китайці і Трамп проти Amazon

21 травня 2018, 10:44

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Минулого тижня ринок пішов у мінус. Торги в п'ятницю закінчилися без будь-яких драматичних потрясінь і, в цілому, за тиждень, ринок більше втратив, ніж надбав. Основні індекси, що відображають зміну вартості великих компаній, знизилися: S&P 500 (-0.5 $); Dow Jones (-0.5%) і Nasdaq (-0.7%). А ось індекс маленьких компаній, Russell 2000, додав (+ 1.2%), що цілком закономірно: маленькі компанії менш схильні до геополітичних ризиків. Зокрема, наслідків американо-китайських переговорів, що розбурхували увагу інвесторів в кінці минулого тижня.

Відео дня

Прибутковість 10-річних US Treasuries після того, як виросла до 3.12%, відкотилася до 3.08%. 2-річні закінчили тиждень на позначці 2.57%.

Червневі ф'ючерси на WTI теж дешевшали: (-0.3%), до $71,3 за барель.

Ціна на золото практично не змінилася: $1,291 за унцію.

Чого чекати на цьому тижні

Найімовірніше, домінуючими факторами залишаться ставки, проблема американо-китайських відносин і, можливо, "наїзд" президента США на Amazon.

Протоколи ФРС. C точки зору економічних новин, найбільш значущою подією стане оприлюднення протоколу останнього засідання ФРС, в середу. Інформація, що міститься в протоколі, цілком може сравити істотний вплив на ринки, розкриваючи більше деталей про настрої всередині регулятора, оцінку поточної ситуації і, відповідно, плани щодо підвищення ставок.

Найбільш чутливим до такого роду інформації буде, звичайно ж, ринок облігацій, який, як довів минулий тиждень, може злітати і падати навіть без впливу якихось істотних зовнішніх факторів. На думку Torsten Slok, головного міжнародного економіста Deutsche Bank: "той факт, що ринок держоблігацій може швидко рухатися без жодних новин говорить про те, що на поверхню починають спливати страхи, пов'язані з бюджетним дефіцитом, перегрівом американської економіки і зростанням витрат на хеджування валютних ризиків".

У фокусі уваги залишаються американо-китайські торгові проблеми. Підсумок переговорів, що завершилися минулого тижня у Вашингтоні, такий: Білий дім як і раніше вимагає скорочення торгового дефіциту на $200 мільярдів. Китайці, в свою чергу, говорять, що готові збільшити обсяги американського імпорту товарів і послуг, але ніяких конкретних зобов'язань брати на себе не хочуть. За інформацією китайського Синьхуа, в настроях обох урядів, після закінчення переговорів, домінував мотив про необхідність продовження дискусії і небажання починати торгову війну. Як все складеться, подивимося, а поки що, всі необхідні процедури, для впровадження першої порції тарифів на китайський імпорт, в обсязі $50 мільярдів, будуть завершені вже на наступному тижні.

Трамп проти Аmazon. Гучних доленосних новин їх корпоративного сектора на цьому тижні поки не передбачається. Хіба що, черговий випад президента Трампа проти Аmazon. У п'ятницю Washington Post повідомила, що Трамп особисто попросив Головного поштмейстера США подвоїти тарифи на доставку посилок для компаній подібних Amazon. На що Меган Бреннан, голова американської поштової служби, відповіла відмовою, пояснивши, що не можна підвищувати тарифи тільки тому, що так хоче президент. Також, вона додала, що, в цілому, американській поштовій службі дуже вигідна співпраця з Amazon. Цікаво, чи отримає ця ситуація якийсь розвиток на наступному тижні і очевидно, що американський президент не збирається так просто відступатися у своїй "війні" проти Джеффа Безоса, власника Amazon і Washington Post.

Гарного всім тижня!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X