Фінансові рішення для українських аграріїв

27 червня 2017, 17:57
Аграрна галузь є локомотивом економіки України

Важливим фактором її розвитку є банківське фінансування. Фермери гостро потребують в доступного кредитного продукту, і перш за все - в банку, який розуміє основні потреби агровиробників.

Відео дня

Український ОТП Банк (входить до міжнародної фінансової групи OTP Group зі штаб-квартирою в Будапешті) запустив проект Агро-фабрика, який став результатом тісної роботи з Міжнародною фінансовою корпорацією (членом Світового банку) по розробці інструментів і нормативно-правового поля для агрокредитування. В процесі роботи над цим проектом експерти присвятили багато часу вивченню основних «болів» аграріїв у взаєминах з банками – всі вони скаржилися на довгий розгляд проектів, громіздкий пакет документів і вимогу повного покриття кредиту твердими заставами. З урахуванням реальних потреб фермерів була виведена нова для ринку формула продукту: Швидко + Просто + Без застави. Таким чином, агро-фабрика системного банку – це, образно кажучи, конвеєр з випуску швидких кредитних рішень зі спрощеною процедурою і лояльним підходом до застави.

В рамках цієї пропозиції, процес фінансування фермерських господарств складається з трьох простих кроків. Перший – уявлення документів і отримання попереднього рішення протягом 1 дня, для цього потрібен мінімальний пакет документів; другий – виїзд «в поле» співробітника банку та прийняття фінального рішення; третій – підписання договорів та видача грошей. Весь процес займає до 9 робочих днів від моменту подачі документів.

Що стосується обсягів і умов фінансування, то середній український фермер може отримати від Агро-фабрики кредитний ліміт до 8 млн грн. на посівну і збиральну кампанії строком до 1 року під заставу виключно майбутнього врожаю і агророзписки. З моменту запуску проекту в банку вже затверджено понад 100 млн грн. кредитних рішень, в тому числі і на авалювання векселів.

Нагадаю, фінансова аграрна розписка – це альтернатива класичній заставі, що дозволяє фермеру залучити обігові кредитні кошти виключно в рахунок коштів від продажу врожаю в майбутньому, а не під заставу наявного майна, якого часто не вистачає.

Вся необхідна інформація про видані аграрні розписки, зобов'язання сторін і виконання договору щодо них міститься в Реєстрі аграрних розписок. Наявність такої інформації дозволяє створювати кредитну історію, що спрощує доступ фермерів до майбутніх позик, а банкам дає можливість точніше і швидше оцінити кредитну заявку і прийняти рішення щодо неї.

Закон про аграрні розписки був прийнятий 2 роки тому. На сьогодні агророзписки впроваджені в 8 областях: Полтавській, Харківській, Сумській, Черкаській, Хмельницькій, Миколаївській, Чернігівській та Тернопільській.

На наш погляд, впровадження аграрних розписок і їх імплементація в комплексі з продуктовими і сервісними пропозиціями, адаптованими під потреби клієнтів, служить реальною передумовою розвитку та активізації банківського фінансування малих і середніх підприємств АПК.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X