Фінансистам доведеться вгамувати апетит

12 жовтня 2017, 17:00
Протягом найближчих 5-10 років низькі процентні ставки і доходи стануть нормою для глобального фінансового ринку

Фінансовий світ знаходиться в стадії активних змін. Одна з найбільш "чутливих" галузей сучасних фінансів, яка зазнає змін – це вартість послуг з управління активами. Повільне зростання глобальної економіки, політична нестабільність, низькі процентні ставки і низька прибутковість інвестицій здійснюють сильний тиск на даний компонент. Але, незважаючи на це, галузь не поспішає знижувати комісійні.

Відео дня

Згідно з даними CSIMarket.com, операційна прибутковість фінансового сектору залишається досить високою, на рівні 35-39%. І все більше клієнтів задаються питанням про справедливість такої вартості послуг в умовах поточної низької прибутковості активів.

А низька віддача підриває довіру. Згідно з дослідженням, проведеним Edelman у 2017 році, фінансові послуги користуються довірою тільки у 54% опитаних проти 76% тих, хто довіряє технологіям.

Ще один фактор, який тисне на вартість – розвиток альтернативних продуктів з використанням нових технологій обробки даних. Наприклад, останнім часом активно розвивається напрямок роботизованого консалтингу. Rrobo advising – надання послуг з управління активами, заснованих на автоматизованому процесі без участі людини. Robo advising вже надають глибоко персоналізовані, швидкі та зручні для клієнта послуги за нижчою ціною, ніж у традиційних менеджерів.

Поточна економічна ситуація і тиск на комісійні неминуче позначиться на прибутковості компаній з управління активами. За даними опитування Future of Finance, проведеним CFA Institute у 2016 році, в якому взяло участь понад 1 тис. топ-менеджерів з управління інвестиціями по всьому світу, 52% респондентів очікують зниження цього показника. У найближчі 5-10 років низькі процентні ставки і доходи стануть нормою для глобального фінансового ринку.

Згідно з цим самим опитуванням CFA Institute, для того, щоб ефективно пройти через складний етап зниження прибутковості, компанії повинні активно змінювати усталені бізнес-моделі.

В першу чергу, компанії повинні зосередиться на розробці і наданні низьковитратних, високотехнологічних інвестиційних продуктів, які мають високу інноваційну складову. Також поліпшити операційну ефективність могло б розширення географії розміщення інвестицій. Досягти цього можна шляхом включення до списку все більшої кількості економік, що розвиваються і де є зростання, сприятлива демографічна ситуація і, відповідно, більш висока прибутковість.

Крім того, компанії могли б переорієнтуватися з постачальника пасивного продукту, який пропонується в період зниження активного життя клієнта, як у випадку з пенсійними накопиченнями, на важливого радника, який бере активну участь у фінансовій активності клієнта протягом всього його життя.

Показати ще новини
Радіо NV
X