Економічна правда для прем'єра

19 травня 2016, 07:31
Якби прем'єр-міністр Володимир Гройсман частіше виходив на вулиці міст, він би краще розумів, як запустити вітчизняну економіку

Не приховую, я зі стриманою радістю почув новину про те, що глава уряду з'їздив до Одеси так, щоб його кортеж не завадив громадянам. Він намагався бути непомітним.

Але я б хотів, щоб він був помічений на вулицях міст. Ось що він, на «мій хлопський розум", міг би виявити.

Відео дня

1. Свобода перемагає страх

Мій перукар недавно зникла. Коли я в черговий раз вирішив записатися на стрижку по телефону, незадоволений голос в трубці заявив, що її тут немає, вона змінила сферу діяльності і взагалі ...

Як з'ясувалося вона просто відкрила свій бізнес. Вона зважилася на цей крок, тому що санепідстанція більше не має права приходити з безпричинними перевірками. Тому що більше не потрібно дотримуватися надзвичайно суворих норм -мати зал очікування і безліч інших необов'язкових речей. Проблеми з перевіряючими органами можуть виникнути лише в тому випадку, якщо незадоволений клієнт напише скаргу, але якщо працювати якісно - цього не відбувається.

Важливо й те, що в країні збереглася можливість працювати на себе і платити податки за спрощеною системою - благо податкова реформа в минулому році провалилася.

Так що, чим менше держрегулювання, тим більше вільних підприємців. Хто від цього страждає? Ніхто, крім інспекторів, які брали хабарі.

2. Хороша ідея привертає гроші

У нас на Позняках (район в Києві) тепер ростуть «кавові дерева». Так називаються цілком звичайні для наших широт рослини, які власник однієї з невеликих кав'ярень висадив біля свого закладу.

У кав'ярні цього підприємця-садівника, на прилавку стоїть невеликий прозорий ящик з прорізом для збору грошей. У нього бажаючі можуть кинути кілька гривень для купівлі саджанців.

Наливаючи мені чашку espresso, людина за стійкою в цій кав'ярні, пояснила, що вони вирішили попросити у своїх клієнтів кошти на деревця, щоб висадити їх на порожньому просторі біля закладу, який утворився, коли там демонтували незаконну малу архітектурну форму. Людям ідея сподобалася.

У ящику дійсно було не мало купюр невеликого номіналу. Мені він чомусь нагадав такий же ящик, в який кияни скидали гроші для потреб Майдану.

Що змушувало людей жертвувати тоді і зараз? Проста, зрозуміла і при тому благородна ідея. Якщо така знаходиться, знаходяться і гроші.

Так що навіть у нашій країні не бракує коштів, є брак ідей, а ще довіри до тих, хто їх висуває. Ось чому не платять податки.

3. Безідейне минуле

Напевно найбільш наочний приклад того, чого не потрібно робити в Україні, знаходиться прямо перед Українським Експоцентром - колишня Виставка досягнень народного господарства (ВДНГ). Він наочно показує шлях від досягнень до паразитизму.

Прем'єру я б порадив спробувати припаркуватися біля цього місця, тільки обов'язково інкогніто і без охорони.

На перший погляд, це не складно. Величезна площа, на якій могли б вміститися сотні автомобілів. Чого простіше? Але, вона обгороджена, на в'їзді стоїть кілька шлагбаумів, а також встановлені бетонні блоки.

Автомобіліста зустрічає непривітний дядько і повідомляє в лоб, що потрібно дати 20 грн. Сума невелика, враховуючи, що парковка безстрокова. Але ні тобі чека, ні пояснення, на якій підставі.

Можливо ці гроші збирають, щоб якось облагородити площу перед виставковим центром. Але якщо придивитися до асфальту, який схоже був покладений там до останньої Виставки народного господарства УРСР, то розумієш, що йдуть вони точно не туди.

Це всього лише невеликий приклад того, як люди просто проїдають нажите в СРСР і нічого не роблять. Хіба що ставлять шлагбауми і бетонні блоки. А потім беруть мзду.

Це як Остап Бендер, який продавав квитки на ремонт провалу, щоб той не провалювався.

Бізнес буває різний. Одному потрібна свобода, мінімум регулювання і можливість реалізовувати свої ідеї. А іншому - шлагбаум і можливість доїти громадян, не піклуючись про те, що буде далі.

І побачити це можна неозброєним оком - просто вийти на вулицю.

Що українцям потрібно від влади? Не так вже й багато - створити умови для тих, хто хоче творити, і забрати можливості у тих, хто хоче доїти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X