Екологія та біогазова енергетика

7 лютого 2018, 08:00

Біогазова енергетика - це не тільки отримання енергії з поновлюваних джерел енергії, як це відбувається в інших видах відновлюваної енергетики.

І не просто заміщення традиційних викопних видів енергії - вугілля, нафти й газу.

На відміну від усіх інших технологій відновлюваної енергетики, біогазова бере активну участь у збереженні навколишньої природи, підтримці прийнятного для людини довкілля та запобіганні насування кліматичної катастрофи.

Відео дня

Перше і найбільш традиційне застосування біогазової технології - це сільське господарство. Переробка відходів тваринництва в безповітряному середовищі ферментаторів біогазових станцій дозволяє запобігти виділенню великих об'ємів парникових газів і перетворити їх на повноцінні живильні речовини, що відновлюють родючість ґрунту і прискорюють ріст рослин.

Згодом з одержуваного в процесі анаеробної ферментації біогазу стали виробляти електроенергію, тепло і навіть замінник природного газу - біометан.

Згодом біогазові комплекси стали застосовуватися в найрізноманітніших сферах людської життєдіяльності - всюди, де є які застосовувані органічні продукти.

Цукрові та пивні заводи, підприємства з виготовлення молочних продуктів, очисні споруди населених пунктів, заводи з виробництва з органіки різної продукції.

І навіть на сміттєвих полігонах, на яких органічні відходи протягом багатьох років розкладалися в безповітряному середовищі, виділяючи різновид біогазу - звалищний газ.

Найпізніше біогазову технологію стали застосовувати для переробки всіляких харчових відходів міст. В Європі на початок 2018 року працює 570 таких комплексів, які називають MBT-ЗАВОД. У перекладі MBT (Mechanical Biological Treatment) означає механічна біологічна обробка. Така обробка потрібна для відділення органічних речовин від усіляких домішок і включень, які в тій або іншій кількості присутні в кожній партії харчових відходів, доставлених на переробку.

Пластмаса та скло, метал і текстиль, камені й пісок, використані батарейки і шматки дерева. Для початку, їх слід виокремити для подальшої переробки і для запобігання виходу з ладу систем і вузлів біогазового комплексу.
Перероблені в анаеробному середовищі харчові відходи безпечні для навколишнього середовища і замість джерела парникових газів стають дружніми до навколишнього середовища органічними добривами.

Біогазові комплекси - це прекрасний інструмент, даний людству для збереження навколишнього середовища і продовження життя на нашій планеті.

Текст колонки узято в Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X