Е-квиток - це не "іграшка для багатих"

16 грудня 2016, 18:51
Часто думають, що різні інновації і "ці ваші електронні іграшки" – це для "модних і багатих", але в реальності потрібні інновації спрощують повсякденне життя для всіх, а не просто спрямовані на вузьке коло еліти

А інновації, я вважаю – і повинні здебільшого бути не просто для новизни, а для поліпшення і спрощення життя.

Так і електронний квиток не просто «гарний пластик», але має, при правильному впровадженні, можливість спростити життя для всіх жителів, і особливо для малозабезпечених верств населення.

Відео дня

Передусім, електронний квиток у вигляді пластикової картки – це зручна можливість проїхати на всіх видах транспорту та оплатити за проїзд однією карткою. Але також ця картка даватиме можливість автоматично враховувати пільги або дисконти, на які особа має право.

Якщо пояснити простіше: при вході в трамвай, тролейбус, автобус або маршрутку людина показує свою картку зчитувальному пристрою, це поєднується з різними реєстрами та отримує інформацію, наприклад, це пенсіонер, чи студент, чи пільговик інших категорій, і пристрій показує, що є право на проїзд. При цьому водій навіть не буде знати, пільговик це чи ні. Чому водій має вирішувати чи контролювати, скільки пасажирів, яких категорій він перевозить. Я навіть не буду говорити про окремі черги і ставлення до деяких пільговиків. "Я вже везу пільговиків". Дискримінувати за категоріями просто несправедливо і неправильно.

Зараз очікує другого читання підтриманий Міністерством інфраструктури, 17 містами і 3 областями законопроект № 4121, автором та ініціатором якого є народний депутат Ігор Васюник, Щодо цього законопроекту, який, сподіваємося, буде прийнятий найближчим часом, місто, яке впроваджує електронний квиток, має безкоштовно забезпечити всіх пільговиків електронними картками. При цьому місто може саме встановити, що вже не потрібно буде пред'являти довідку відповідного пільговика. Місто зможе саме вирішити, чи буде ця картка тільки електронним квитком, чи також працюватиме як повноцінна картка жителя. До цієї картки можна, по суті, прив'язати всю функціональність, яка потрібна людині.

Наприклад, ця одна картка жителя (електронний квиток) може працювати крім е-квитка як пропускна система в школу, через БанкID, МобілID як доступ до електронних черг і послуг, працювати як засіб оплати за паркінг і картка лояльності або дисконту у партнерів міста. У прямому сенсі слова все, що ви можете придумати.

У Дніпрі ми підемо, наприклад, саме цим шляхом, картка буде насамперед видаватися різним пільговим категоріям, щоб зробити доступ до міських послуг і пільг зручнішими. Так, наприклад, у Львові, в першу чергу, найкрутіша картка, що дозволяє не вистоювати черги, видавалася саме учасникам АТО.

Повноцінна картка жителя, а не тільки електронний квиток, таким чином, реально спрощує життя не тільки забезпеченим "для зручності", а навпаки менше дискримінує і менше ставить у незручне становище тих, кому і так важко.

Дуже сподіваюся, що нарешті в Україні буде і законодавчим органом, тобто нашою Радою підтримано законопроект, який безпосередньо спрощує життя для всіх. Я навіть не говоритиму про боротьбу з корупцією. Це по-любому.

Це буде якраз та реформа, про яку ми будемо говорити як про знакову і наводити як приклад, що реформи можуть бути не лише декларативними. Вже давно час запровадити те, що у багатьох містах світу працює десятиліттями, а в Україні чомусь досі вважається інновацією. Чи не чомусь. Просто повторюю: цей законопроект і є боротьба з корупцією через реформи...

Просимо підтримати спрощення життя через законопроект № 4121 «за основу і в цілому». Нарешті.

Показати ще новини
Радіо НВ
X