До чого призведе відставка Рашкована

6 липня 2016, 14:44
Відставка заступника голови Національного банку Владислава Рашкована принципово нічого не змінить

Так звичайно, він у Національному банку курирував офіс реформ, тобто на ньому фокусувалися ті реформи, які відбувалися в НБУ і банківському секторі, але реально їх втілювали в життя інші люди та інші департаменти.

Відео дня

В самому НБУ за час роботи Владислава Рашкована пройшли дійсно великі реформи. Валерія Гонтарєва скоротила співробітників удвічі та планується ще більше скоротити, за рахунок скасування тих структур, які займаються невластивими регулятору питаннями.

Зокрема, були скасовані і виставлені на продаж різні оздоровчі комплекси, які висіли на балансі НБУ, телеканал БТБ, який щороку отримував дотації на 70 млн грн, університети в регіонах, які за фактом фінансував НБУ зі свого бюджету.

Тепер по суті регіональні офіси скасовано і працівники звільнені. На місцях залишилися лише деякі функції нагляду, які куруються центральним апаратом. Таким чином в НБУ відбулася значна реформа, якої не було за всю історію існування.

Надалі в першу чергу треба завершити те, що обіцяв зробити Рашкован, але не зробив. Тобто привести в електронну форму всі елементи звітності, які подають всі банки в НБУ.

Тому що поки банки подають щоденні паперові звіти, які потрапляють в різні структури НБУ, які між собою не координують.

В НБУ залишається маса необробленої інформації, так як до неї ні в кого не доходять руки. І таким чином у банківських співробітників і фінансистів відбирається маса часу.

Є ціле депо, яке змушене працювати виключно на НБУ, на подачу звітності, які ніхто не розгрібає і які за фактом нікому не потрібні.

Ця та частина реформи, яка дійсно дуже потрібна, яка могла б звільнити і частину банківських працівників і працівників НБУ, які зараз намагаються перелопатити стоси паперів і звітності, які могли б надходити в єдину базу і там систематизуватися і подаватися у різні департаменти НБУ за необхідними напрямками для роботи. Це досі не зроблено.

У кожній країні у кожного центробанку свої функції та завдання. Може бути генеральна лінія, яка остаточно не прийнята, але до якої зараз схиляється українське суспільство – це підпорядкування національному банку всіх функцій нагляду над фінансовим сектором, передача йому повноважень і контролю за страховими компаніями, ломбардами, фінансовими компаніями. І згодом виділення з НБУ гуманітарних функцій. Тобто функції друкування грошей, грошової місії та підтримки банків рефінансуванням.

У багатьох країнах цим займаються різні структури. Є органи контролю і видачі реєстраційних дозволів, є монетарна функція. Це те, до чого має прийти українське суспільство та український банк. Але це питання не одного року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X