До чого призведе відкриття офшору президента

4 квітня 2016, 18:22
Чи перевів Петро Порошенко керування своїм бізнесом у сліпий траст нам не відомо, і може стати відомо лише після висновку незалежних аудиторів, яким, у випадку реального бажання продемонструвати прозорість та чесність, має надатись доступ до всіх документів групи компаній, до яких має будь яку причетність президент

Всі документи, якими сьогодні заповнені ЗМІ це просто електронні копії документів, оригінали яких не були надані, та факти цілком не перевірялись. В будь якому випадку я не бачила офіційних довідок із реєстру компаній на Британських Віргінських островах (БВО) про належність компанії до власності Порошенка.

Відео дня

Це все має бути ретельно перевірено та підтверджено. Скан сертифікату Mossack Fonseca однозначно не є 100% доказом наявності права власності на компанію саме у президента.

Проте, допустимо, що це так і маємо звинувачення гаранта в володінні компанії на БВО.

Чи є це правопорушенням в Україні?

Саме по собі ні, але таке володіння іноземними активами, як слушно зазначається в пресі, має бути задеклароване в щорічній податковій декларації особи.

Час подання такої декларації нещодавно як раз сплинув, і, очевидно, в ній не було вказано цей актив.

Яка відповідальність?

Для простих смертних громадян України відповідальність за саме по собі неподання цієї інформації така: Кодекс про адміністративні правопорушення Стаття 164 1.

«Неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних…тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Також імовірно маємо відповідальність за заниження податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у річній декларації про майновий стан і доходи. З огляду на те, що акцій компанії на БВО мають вартість. Яка саме ця вартість сказати важко, проте, в будь якому випадку є номінальна вартість акцій, яку і треба було вказати.

Пунктом 123.1 ст. 123 Податкового кодексу встановлено, що у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання на підставах згідно з підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 Кодексу, зокрема платник податків не подає в установлені строки податкову декларацію, дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження суми його податкових зобов'язань або рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків, то це тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 % суми визначеного податкового зобов'язання.

Крім того, згідно з пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Водночас, у разі виправлення помилок платником податку шляхом подання нової звітної декларації про майновий стан і доходи до закінчення граничного терміну подання відповідальність за заниження податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб не застосовується.

Проте цікавим є те, що П.О. Порошенко, як президент, має імунітет від судового переслідування. Таким чином, наразі він не буде нести відповідальності за ці правопорушення, навіть якщо вони будуть доказані.

Аналізуючи ситуацію в цілому очевидно, що однією із причин, яка підштовхує підприємців, а відкриття компанії на БВО, це саме рух підприємця, який рахує кошти, а не політика, який рахує голоси, є оптимізація занадто високих податків, що мають місце в тому числі і в Україні.

І, якщо буде доведено, що це дійсно офшор президента, то логічним наступним кроком з його боку має бути податкова реформа та зменшення навантаження на бізнес.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X